26 листопада 2013, 17:38

Аудіо­, відеозаписи та матеріали з мережі Інтернет як докази в судах

Окремі резонансні справи

Опубліковано в №48 (390)

Олексій Дорошенко
Олексій Дорошенко «PROXIMA, ЮК» Керуючий партнер

Аудіо­ та відеозаписи, матеріали ЗМІ або з мережі Інтернет все частіше використовуються в кримінальному і цивільному судовому процесах. У той же час, незважаючи на можливість їх використання в адміністративному та господарському процесах, такі факти є поодинокими. Окремо хочеться виділити Інтернет, що став значною частиною нашого життя та відіграє дедалі важливішу роль у бізнесі. Нерідко матеріали з Інтернету стають приводом для судових процесів, а також використовуються як докази, прямі або опосередковані, у різних справах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


У № 14 «Юридичної газети» від 2 квітня 2013 р. «Новини в українському Інтернеті. Право і безправ’я. Законодавство і практика» мною вже розкривалися теорія та практика застосування правових механізмів стосовно інтернет­ЗМІ, утому числі до інформаційних агентств.

У цьому матеріалі хотілося навести приклади найсуперечливіших випадків застосування аудіо­ та відеозаписів і матеріалів з мережі Інтернет як доказів у спортивному, кримінальному, цивільному, адміністративному та господарському процесах.

 

Справа про договірний матч «Карпати» (Львів) – «Металіст» (Харків)

Спортивне право не є поширеним в Україні. Однак практично кожна справа у цій практиці є резонансною. І найгучнішою є справа про договірний матч «Карпати» (Львів) – «Металіст» (Харків), яка цього року була розглянута і Спортивним арбітражним судом (CAS) у Лозанні (Швейцарія).

Доказом у справі, яка бере початок у 2008 році, є 10­хвилинний відеозапис розмови між гравцем клубу «Карпати» Лащенковим і президентом клубу Димінським. Гравець «Карпат» на ньому розповідає про механізм підкупу гравців його команди, які програли «бронзовий» матч з рахунком 0:4.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати