Аудіо та відеозаписи, матеріали ЗМІ або з мережі Інтернет все частіше використовуються в кримінальному і цивільному судовому процесах. У той же час, незважаючи на можливість їх використання в адміністративному та господарському процесах, такі факти є поодинокими. Окремо хочеться виділити Інтернет, що став значною частиною нашого життя та відіграє дедалі важливішу роль у бізнесі. Нерідко матеріали з Інтернету стають приводом для судових процесів, а також використовуються як докази, прямі або опосередковані, у різних справах.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
У № 14 «Юридичної газети» від 2 квітня 2013 р. «Новини в українському Інтернеті. Право і безправ’я. Законодавство і практика» мною вже розкривалися теорія та практика застосування правових механізмів стосовно інтернетЗМІ, утому числі до інформаційних агентств.
У цьому матеріалі хотілося навести приклади найсуперечливіших випадків застосування аудіо та відеозаписів і матеріалів з мережі Інтернет як доказів у спортивному, кримінальному, цивільному, адміністративному та господарському процесах.
Справа про договірний матч «Карпати» (Львів) – «Металіст» (Харків)
Спортивне право не є поширеним в Україні. Однак практично кожна справа у цій практиці є резонансною. І найгучнішою є справа про договірний матч «Карпати» (Львів) – «Металіст» (Харків), яка цього року була розглянута і Спортивним арбітражним судом (CAS) у Лозанні (Швейцарія).
Доказом у справі, яка бере початок у 2008 році, є 10хвилинний відеозапис розмови між гравцем клубу «Карпати» Лащенковим і президентом клубу Димінським. Гравець «Карпат» на ньому розповідає про механізм підкупу гравців його команди, які програли «бронзовий» матч з рахунком 0:4.