09 серпня 2019, 18:20

Збільшення статутного капіталу та перерозподіл часток учасників ТОВ

Сергій БАРБАШИН, адвокат, керуючий партнер Trustme Law Firm, м. Київ
Юлія КОВАЛЕНКО, юрист Trustme Law Firm, м. Київ

Законодавством передбачена можливість збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів учасників та/або третіх осіб (ст. 18 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон)).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Кожний учасник має переважне право зробити додатковий вклад у межах суми збільшення статутного капіталу пропорційно до його частки у статутному капіталі. Проте, статутом або одностайним рішенням загальних зборів учасників, в яких взяли участь всі учасники товариства, може встановлюватися можливість учасників вносити додаткові вклади без дотримання пропорцій часток учасників у статутному капіталі (ч.7 ст. 18 Закону). Наприклад, якщо частки учасників становлять 40% та 60%, а додатковий вклад вноситься у пропорції 70% та 30%, у такому випадку разом зі збільшенням статутного капіталу можливий перерозподіл часток учасників.

Намір про збільшення статутного капіталу оформлюється рішенням загальних зборів учасників товариства про залучення додаткових вкладів (ч.3 ст. 18 Закону), в якому варто зазначити:

-        загальну суму збільшення статутного капіталу товариства;

-        коефіцієнт відношення суми збільшення до розміру частки кожного учасника;

-        запланований розмір статутного капіталу;

-        строк для внесення додаткових вкладів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати