З практичної точки зору в рамках корпоративного права хотілося б розглянути таке досить цікаве та водночас наболіле питання як для правників, так і для підприємців, як заява про вихід учасника товариства з обмеженою відповідальністю (далі – Товариство) зі складу учасників Товариства та можливі варіанти уникнення конфліктних ситуацій у цьому питанні.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Перші кроки для виходу учасника з Товариства
Насамперед визначимо поняття такого документа, як заява про вихід учасника з Товариства. Заява є своєрідним задокументованим та нотаріально посвідченим волевиявленням особи, яке засвідчує намір припинити існуючі корпоративні правовідносин між учасником і Товариством.
Нормативно-правові акти чітко не визначають вимоги та процедуру оформлення такої заяви та реалізації права учасника Товариства на вихід із Товариства. Задля подальшого уникнення конфліктних ситуацій з цього питання слід завчасно його врегулювати, встановивши певний механізм виходу учасника в установчому документі Товариства, тобто в статуті. Але при цьому слід урахувати, що право учасника на вихід з Товариства не може бути обмежено жодним чином, а мотиви такого виходу не мають юридичного значення.