Інститут корпоративного секретаря (далі – КС), який існував на рівні рекомендаційних актів Національного Банку та Державної (тепер – Національної) Комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР), отримав законодавче закріплення у Законі України «Про акціонерні товариства» (далі – Закон), хоч до цього активно використовувався багатьма акціонерними товариствами.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Відповідно до ст. 56 Закону КС відповідає за взаємодію акціонерного товариства з акціонерами та/або інвесторами. На практиці повноваження та перелік завдань КС дуже широкі та приблизно включають: взаємодія з НКЦПФР, підготовка звітності емітента, надання інформації, ведення протоколів зборів засідань органів управління товариства, участь від імені товариства в процедурах випуску акцій та її реєстрації в НКЦПФР, взаємодія з державним реєстратором та депозитарієм товариства, підготовка та організація проведення зборів акціонерів, належне забезпечення роботи реєстраційної комісії на зборах акціонерів та багато інших.