03 грудня 2013, 15:39

Корпоративні спори: підвідомчість, докази

Деякі питання правового регулювання

Опубліковано в №49 (391)

Андрій Пономаренко «IMG Partners, АO» Юрист

Важливим етапом визначення підвідомчості корпоративних спорів стало прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення підсудності справ з питань приватизації та з корпоративних спорів» від 15.12.2006 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Саме цей Закон України вніс зміни до ст. 12 Господарсько­процесуального кодексу України (далі – ГПК України), яка в п. 4 ч. 1 сьогодні встановлює виключну підвідомчість господарським судам корпоративних спорів, зокрема справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов’язані зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.

Зміст п. 4 ч. 1 ст. 12 ГПК України дає можливість виділити дві категорії спорів, підвідомчих господарському суду: 1) будь­які справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув; 2) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, проте лише ті, що пов’язані зі створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати