17 лютого 2025, 18:36

Міжнародний реєстр збитків: понад 14 тисяч заяв подано

Пресслужба Мін'юсту

Українці активно реєструють заяви в Реєстрі збитків, завданих агресією російської федерації проти України (RD4U), і вже зареєстровано понад 14 тисяч заяв. Про це розповіла в ефірі телемарафону заступниця міністра юстиції Інна Богатих, повідомила пресслужба Мін'юсту.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Кадровий дефіцит і контракти: РБО назвала проблеми у відновленні критичної інфраструктури".

Як зазначається, наразі приймаються заяви за двома категоріями: смерть близького члена сім’ї (А2.1) та пошкодження або знищення житлового нерухомого майна (А3.1). Категорія щодо пошкодження майна була відкрита у квітні минулого року і вже зібрала понад 13 тисяч заяв. Категорія щодо смерті близьких, запущена місяць тому, нараховує більше тисячі заяв.

"Очікується, що впродовж року будуть відкриті ще понад 40 категорій, які охоплюватимуть різні види шкоди для фізичних та юридичних осіб, а також держави Україна", підкреслила заступниця міністра.

Для подання заяви до Реєстру збитків заявники повинні надати інформацію та докази, які залежать від категорії заяви. Частина інформації автоматично наповнюється інформацією з електронних реєстрів, а іншу, таку як фото, відео та письмові пояснення, заявники можуть додати самостійно. З формами та правилами подання заяв можна ознайомитися на офіційному сайті Реєстру збитків.

За словами Богатих, Реєстр збитків не встановлює жорстких вимог до переліку доказів, розуміючи, що заявники перебувають у різних умовах.

"Головне, щоб заява була обґрунтованою. Рекомендується зафіксувати подію усіма можливими способами: фото, відео, актами обстеження, довідками тощо. Заявникам необхідно надати інформацію для ідентифікації особи, докази, що підтверджують факт збитків, та іншу необхідну інформацію, передбачену формою заяви. Наприклад, для заяв щодо майна, необхідно буде підтвердити право власності. Подання заяви до Реєстру збитків є максимально спрощеним та доступним, тому допомога адвоката не є обов’язковою", – йдеться в повідомленні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати