14 січня 2019, 12:06

Корпоративне право: виклики для бізнесу у 2019 році

Опубліковано в Вибір клієнта: ТОП-100 найкращих юристів України

Марія Орлик
Марія Орлик «CMS Reich-Rohrwig Hainz, МЮФ» партнер
Олександра Присяжнюк
Олександра Присяжнюк «CMS Reich-Rohrwig Hainz, МЮФ» старший юрист

З новими обертами корпоративної реформи у 2018 р. бізнес в Україні почав жити за новими правилами. У червні 2018 р. набув чинності довгоочікуваний Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон), який регулює діяльність більше ніж півмільйона юридичних осіб в Україні. Протягом року з дня набрання чинності Законом (до 17.06.2019 р.) статути українських ТОВ мають бути приведені у відповідність до Закону.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Які ж виклики очікують на бізнес у зв’язку з імплементацією Закону у 2019 р.? Насамперед, вже зараз виникають труднощі із затвердженням значних правочинів, адже рішення щодо вчинення правочинів з вартістю понад 50% від вартості чистих активів ТОВ приймаються виключно загальними зборами учасників. Це означає, що у ТОВ з низькою або від’ємною вартістю чистих активів майже всі правочини підлягатимуть затвердженню загальними зборами. Відсутність належного схвалення загальними зборами створюватиме відчутні наслідки для ТОВ. У разі наявності корпоративних конфліктів існує вірогідність, що діяльність певних ТОВ може бути повністю паралізована. Проте бізнес вже намагається знайти шляхи вирішення цієї проблеми та адаптується до нових вимог.

Незважаючи на легітимізацію конвертації заборгованості ТОВ у частку в його статутному капіталі, до debt-toequity swap зберігається обережне та нерішуче ставлення. Це пов’язано з певними прогалинами у врегулюванні цієї процедури на рівні підзаконних нормативних актів, недостатньою практикою її застосування та острахом перед потенційними податковими наслідками.

Слід очікувати певних труднощів зі зверненням стягнення на частку за новими правилами. Учасники ТОВ можуть мати проблеми у процесі реалізації переважного права на придбання частки іншого учасника, а також з викупом товариством частки у власному статутному капіталі.

Водночас, незважаючи на виклики, з якими може зіштовхнутися бізнес у період адаптації до вимог Закону, експерти та бізнес-спільнота позитивно оцінили нововведення та вважають Закон прогресивним актом, який відповідає передовим європейським стандартам корпоративного регулювання.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати