11 жовтня 2021, 13:21

Принцип політичної відповідальності vs право на повагу до приватного і сімейного життя

Анастасія Цибулько
Анастасія Цибулько «MORIS» членкиня Асоціації правників України, адвокатка, юристка

Нещодавно до Верховної Ради України був поданий проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо декларування видатків на отримання медичних послуг поза межами України». Основною метою цього законопроєкту є впровадження політичної відповідальності для посадових осіб за прийняті рішення щодо формування та функціонування системи медичного обслуговування в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З одного боку, прийняття такого Закону сприятиме реалізації принципу політичної відповідальності посадових осіб за прийняті рішення, а з іншого боку, може відбуватися порушення права на повагу до приватного і сімейного життя, закріпленого у ст. 8 Європейської Конвенції з прав людини. Право на повагу до приватного і сімейного життя вважається непорушним, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров’я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб. Таким чином, положення законопроєкту мають чітко відмежовувати, де закінчується право політичної відповідальності та починається право на повагу до приватного і сімейного життя.

Оскільки право на повагу до особистого і сімейного життя є комплексним, воно охоплює право на таємницю про факт звернення за медичною допомогою відповідно до положень Цивільного Кодексу України. Таким чином, розкриття відомостей про найменування закладів, в яких була отримана медична допомога, може певною мірою порушувати право посадової особи на повагу до приватного життя.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати