20 вересня 2017, 15:39

Зміни в процедурі отримання посвідки на проживання?

Опубліковано в №38 (588)

27.09.2017 р. набуде чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій». «ЮГ» вирішила запитати в експертів, які зміни принесе Закон в частині особливостей отримання посвідки на проживання для іноземців. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Набуття чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення бар’єрів для залучення іноземних інвестицій» дещо лібералізує процедуру отримання посвідок на тимчасове проживання.

По-перше, буде розширено перелік категорій осіб, які матимуть право на отримання такої посвідки. Так, посвідку зможуть отримати засновники, учасники та бенефіціарні власники (контролери) українських компаній. Умова – зазначення відомостей про їхній статус в ЄДР або підтвердження внеску до статутного капіталу української компанії у розмірі не менше ніж 100 тис. євро у гривневому еквіваленті. Працевлаштування в Україні для цих категорій осіб з метою отримання посвідки не буде обов’язковим.

По-друге, збільшиться строк дії посвідки на тимчасове проживання. Якщо на сьогодні такі посвідки діють до 1-го року за винятком посвідок, виданих для навчання та участі у проектах міжнародної технічної допомоги, то з кінця вересня строк дії посвідки залежатиме від підстави її видачі. Зокрема, для осіб, що працюватимуть в Україні на підставі дозволу на працевлаштування, строк дії посвідки відповідатиме строку дії такого дозволу (який в окремих випадках сягатиме 3-х років). Засновникам, учасникам та бенефіціарним власникам українських компаній, які приїжджатимуть в Україну для контролю за діяльністю таких компаній, посвідки видаватимуться на 2 роки.

По-третє, скоротиться час розгляду заяви про видачу посвідки на тимчасове проживання з 15-ти до 10-ти днів, а також буде введено адміністративний збір за розгляд – 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні – 340 грн).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати