27 серпня 2019, 15:17

Заповіт: зміна та скасування

Опубліковано в №35 (689)

Тетяна Фесюк
Тетяна Фесюк приватний нотаріус Рівненського міського нотаріального округу

Відповідно до українського законодавства, повнолітня (після досягнення 18‑річного віку) дієздатна особа може зробити розпорядження на випадок своєї смерті, написавши заповіт, який посвідчує нотаріус, а в населених пунктах, де немає нотаріуса, заповіт може бути посвідчений уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, тобто секретарем сільської ради.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Право на заповіт особа здійснює особисто, тобто людина не може делегувати свого представника (наприклад, родича або знайомого), щоб той від її імені уклав заповіт у нотаріуса чи в сільській раді. Якщо особа, яка бажає залишити заповіт, через певну фізичну ваду (не працюють руки в результаті хвороби тощо) не може самотужки підписати заповіт, однак може його прочитати, у такому випадку вона з'являється до нотаріуса разом з однією особою, незацікавленою у змісті заповіту (наприклад, з товаришем чи знайомим). Після прочитання заповідачем змісту заповіту така особа від його імені підписує документ.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати