23 квітня 2019, 11:36

Законодавчі зміни в інтернет-торгівлі України. Що нового?

Опубліковано в №17-18 (671-672)

Олександр Герасько
Олександр Герасько юрисконсульт «NOTA-GROUP»

Донедавна відкриття інтернет-магазинів та здійснення через них комерційної діяльності було дещо простішим, оскільки відповідне питання на законодавчому рівні не було достатньо врегульоване та мало більш фрагментарний характер. В законодавстві України навіть не існувало визначення, що таке «інтернет-магазин». До того ж траплялися непоодинокі випадки, коли громадяни купували товар, при цьому не отримуючи жодних доказів такої купівлі (квитанцій, товарних чи касових чеків, накладних тощо). Тобто до недавнього часу в Україні не існувало спеціального закону, який системно врегульовував би відносини учасників ринку інтернет-торгівлі. Докорінно ситуація змінилася з прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про електронну комерцію» №675‑VIII, який був прийнятий 03.09.2015 р. та набрав чинності 30.09.2015 р. (далі — Закон №675‑VIII).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Мета змін в інтернет-торгівлі

Основною метою прийняття Закону №675‑VIII була систематизація законодавства України у сфері електронної торгівлі й забезпечення правового порядку дистанційного укладення, а також виконання договорів із застосуванням електронних інформаційно‑комунікаційних засобів і технологій. Тобто Закон №675‑VIII мав встановити чіткі правові вимоги й механізми дистанційного укладення та виконання договорів із застосуванням електронних інформаційно‑комунікаційних засобів і технологій, що надало б можливість гарантувати законність, прозорість та достовірність таких операцій/договорів.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати