10 грудня 2019, 11:32

Страхування професійної відповідальності адвоката у країнах Європи та Америки

Опубліковано в №50 (704)

Незважаючи на чималі зусилля адвокатів, іноді клієнти можуть бути розчаровані роботою адвокатів. У великій юридичній компанії, яка обслуговує численну кількість клієнтів та має безліч проєктів, подекуди можуть траплятися професійні помилки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Страхування професійної відповідальності адвокатів відоме у світі як страхування від помилок та упущень (Errors and Omissions — E&O). Воно є важливим механізмом захисту інтересів клієнтів від ризику адвокатських помилок, допущених через невиконання або неналежне виконання адвокатом своїх професійних обов'язків, розголошення адвокатом відомостей, що становлять адвокатську таємницю, втрати, знищення або пошкодження адвокатом документів, пов'язаних із професійною діяльністю тощо, а для адвокатів — від надмірних витрат у разі допущення ними таких професійних помилок.

Якщо трапляються подібні помилки, клієнти зазвичай звертаються з претензіями чи позовами до адвокатів. Найбільш поширеними підставами для позовів є неправильне оформлення або затримка в оформленні (подачі) документів, неналежне виконання професійних обов'язків (зокрема, незнання права, що стало причиною програшу справи, тощо). Також підставами для позовів клієнтів до юридичних компаній та адвокатів можуть бути звинувачення, пов'язані з конфліктом інтересів, шахрайством або неотриманням згоди від клієнта на здійснення адвокатом певних дій, які суперечать інтересам клієнта.

У більшості країн Європи діє обов'язкове страхування професійної відповідальності адвокатів. При цьому законодавство в різних країнах значно відрізняється щодо концепції контролю за адвокатською діяльністю, в тому числі у питаннях відшкодування шкоди, завданої внаслідок отримання некваліфікованої юридичної допомоги. В США діє добровільна система страхування професійної відповідальності адвокатів. При цьому показово, що кількість адвокатів та юридичних компаній, які застрахували свої майнові інтереси, пов'язані з обов'язком відшкодувати збитки, завдані клієнтам внаслідок своєї професійної діяльності, є надзвичайно високою.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати