20 серпня 2019, 14:29

Російська паспортизація Донбасу: можливі підходи до протидії

Опубліковано в №33-34 (687-688)

Олексій Бежевець
Олексій Бежевець «Правовий Альянс, ЮК» партнер, адвокат

Росія продовжує офіційно та спрощено роздавати свої паспорти (надавати громадянство) українцям, які проживають на окупованих східних землях.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Чи є такі дії Росії агресивними щодо України? Безперечно! Чи несуть такі дії загрозу національній безпеці України? Абсолютно! Відповідно, маємо черговий етап гібридного завоювання українських земель, посягання на наш суверенітет та наступ на нашу незалежність. Що може протиставити Україна цим агресивним діям?

Міжнародні санкції щодо РФ

Безперечно, так. Масштаб цих санкцій необхідно постійно нарощувати. Це робота для наших дипломатів, політиків та друзів України за кордоном. Також наразі є заяви, що Канада, США, низка інших країн не будуть визнавати російські паспорти, видані мешканцям Луганської та Донецької областей. Рада Європи заявила, що моніторить ситуацію та розглядає опцію щодо невизнання таких російських паспортів. Литовські дипломати стверджують, що якщо ЄС не зможе погодити відповідну узгоджену позицію, Литва впровадить відповідні заходи в односторонньому порядку.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати