10 вересня 2013, 11:22

Переговори з іноземцями

Щодо підходу та розуміння іноземних партнерів

Опубліковано в №37 (379)

Досить часто юристи беруть участь у переговорах з іноземцями. Щодо порядку і правильності ведення переговорів є безліч літератури, проте в багатьох випадках результат залежить і від розуміння культури та менталітету іноземних партнерів, інвесторів або ж дружніх компаній, що може посприяти у започаткуванні спільного бізнесу та веденні великих міжнародних проектів. У зв’язку з цим варто описати особливості комунікації з окремими націями у напрямку налагодження ділових відносин.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Американці

Прямі, відверті, часто нетерплячі, для них правда важливіша за дипломатію, зухвалі, схильні до ризику, володіють духом суперництва, прагматичні, вперті, індивідуалісти, не сприйнятливі до культурних відмінностей, орієнтовані на майбутнє, прямолінійні. Самі себе вважають швидкими, орієнтованими на прибуток, людьми дії. Вони щиро переконані, що американські принципи ведення бізнесу універсальні і можуть використовуватися в будь­яких обставинах.

Американці від самого початку звертаються до партнера по імені й ведуть бесіду невимушено, використовуючи сленг та іронію. Люблять пожартувати, часто відповідають досить легковажно. Їхня мова динамічна, гнучка, позбавлена плану, сповнена ідіом і різких заяв.

У США вкрай важливо бути першим. Жителі країни завжди рвуться вперед і часто кажуть: «А що потім?». Під час обговорення американець буде підштовхувати вас до прийняття рішення і негайної дії, мовляв, давайте швидше з цим покінчимо. Йому хочеться скоріше викласти або вислухати грандіозний план, а вже потім копатися в деталях. Американці прагнуть до спрощення. Вони хочуть встановити чіткі та ясні завдання і наполегливо домагатися їх. Їм подобається бути оптимістами, тому вони завжди пропонують кращі сценарії.

Мешканці Сполучених Штатів легко сходяться з людьми, але справжньої дружби не заводять. У них є спеціальні підгрупи друзів: для тенісу, для бриджу, товариші по чарці тощо. Їхній гумор межує з несмаком. Вони нетерплячі й часто кажуть: «Домовилися?», коли до остаточної домовленості ще дуже і дуже далеко. Слухають неуважно і весь час перебивають співрозмовника.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати