10 вересня 2013, 11:22

Переговори з іноземцями

Щодо підходу та розуміння іноземних партнерів

Опубліковано в №37 (379)

Вимагання додаткових документів у родичів, які фактично доглядають дитину, протиправне

Станіслав Єрьомін «DEGA Consulting, ЮФ» Юрист

Відповідно до ч. 7 ст. 179 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) України відпустки для догляду за дитиною, крім матері, можуть бути використані також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Разом з цим, вказана стаття КЗпП України не дає визначення терміну «інші родичі», тому при встановлені кола родичів, на нашу думку, потрібно керуватись дефініціями, наведеними в ст. 251 КЗпП України, яка відповідно до своєї назви регулює обмеження спільної роботи родичів на підприємстві, в установі, організації та відповідно до змісту якої: власник вправі запроваджувати обмеження щодо спільної роботи на одному і тому ж підприємстві осіб, які є близькими родичами чи свояками (батьки, подружжя, брати, сестри, діти, а також батьки, брати, сестри і діти подружжя).

З аналізу зазначеної норми вбачається, що під «родичами» КЗпП України розуміє близьких родичів та свояків.

Стосовно оформлення відпустки родичами, які фактично доглядають за дитиною, на практиці роботодавець інколи вимагає подання додаткових документів, а саме: копій свідоцтв про народження дитини, документів, що підтверджують родинне споріднення, документів на підтвердження фактичного догляду за дитиною тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0