Створення недискримінаційної, конкурентної та прозорої системи публічних закупівель є важливою перед умовою для сталого розвитку економіки країни. Одним з важливих елементів системи публічних закупівель є наявність дієвого механізму оскаржень, що дозволяє захистити права та законні інтереси осіб, які беруть або бажають взяти участь у процедурах закупівель.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Україна виконала вимоги ст. 150 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (далі — Угода), якими передбачається обов'язок України забезпечити поступове приведення законодавства у сфері державних закупівель у відповідність до acquis ЄС у сфері державних закупівель, а також створила незалежний орган, зав данням якого є розгляд скарг у сфері публічних закупівель.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), Антимонопольний комітет України (далі — АМКУ) як орган оскарження у сфері публічних закупівель створив Постійно діючу адміністративну колегію з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) з метою неупередженого та ефективного захисту прав і законних інтересів осіб, пов'язаних з участю в процедурах закупівлі.