PwC — це мультикультурне середовище, в якому працює 250 тис. осіб різного походження та з різним менталітетом. Ми зацікавлені підтримувати розмаїття та інклюзивність (Diversity and Inclusion — повага до розмаїття та індивідуальності, надання рівних можливостей) з двох причин — прагматичної та соціальної.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Як бізнес ми працюємо з клієнтами з усього світу та надаємо комплексні послуги: від аудиту, податкових та юридичних послуг до консультування з питань управління талантами. Тому ми прагнемо об'єднувати людей з різними навичками, поглядами та світосприйняттям. Це має практичний вплив на ефективність реалізації клієнтських проектів, тому що всебічне опрацювання завдань клієнта підвищує якість послуги та створює для клієнта додаткову цінність.
Водночас ми знаємо, що успіх компанії вимірюється не лише кількістю проектів і фінансовими показниками. Тому як компанія з довгостроковими цілями ми розуміємо, що маємо будувати довіру в суспільстві та долучатися до вирішення важливих проблем — це глобальна мета PwC. Також ми прагнемо створювати для наших працівників середовище, в якому всі вони можуть розкрити свій потенціал і бути найкращими в тому, що роблять.
Для нас питання інклюзивності — це не бажання підтримати тренд, а прагнення сприяти стратегічному напрямку роботи з талантами.
Наприклад, у 2012 р. ми започаткували дослідження «Глобальний індекс інклюзивності». Воно надає нам можливість відстежувати динаміку розмаїття в керівництві PwC та вказує на ті сфери, де ми повинні вжити певні заходи. У щорічному опитуванні працівників PwC ми запитуємо людей, чи відчувають вони переваги розмаїття та інклюзивності в компанії. У 2018 р. 63% наших колег вважали, що керівництво докладає зусилля, щоб створити таке робоче середовище. Ми розуміємо, що повинні продовжувати активно працювати в цьому напрямку (зокрема, в напрямку гендерного розмаїття в PwC).
У 2015 р. PwC однією з перших приєдналася до списку 10 великих компаній, що долучилися до Руху солідарності чоловіків з жінками за гендерну рівність, започаткованому ООН. Кампанія отримала назву «HeForShe». ЇЇ мета — спонукати 1 млрд чоловіків у всьому світі підтримати принципи гендерної рівності та стати агентами змін. Відома акторка Емма Уотсон стала амбасадором програми у світі.
Одна з перших ініціатив програми — IMPACT 10x10x10. Це залучення до проекту 30 лідерів з трьох секторів — державного, приватного та наукового. Всі 30 лідерів IMPACT 10x10x10 взяли на себе спільні та індивідуально розроблені зобов'язання, узгоджені з групою експертів ООН. Зобов'язання PwC включали:
- Розробку та запуск інноваційної гендерної навчальної програми, орієнтованої на чоловіків, та забезпечення їй глобального охоплення. Ми зобов'язалися розробити нову навчальну програму для інформування та залучення чоловіків як захисників гендерної рівності. PwC також пообіцяла створити набір навчальних інструментів для своїх співробітників, щоб підвищувати обізнаність про те, чому гендерна рівність має значення, а також що ми можемо зробити для її досягнення.
- Використання «Глобального індексу інклюзивності» для подальшого збільшення кількості жінок на керівних посадах. Ми пообіцяли завершити всебічну глобальну оцінку показників присутності жінок на всіх рівнях PwC з особливим акцентом на відсоток жінок серед керівництва компанії. Це надавало можливість кожній фірмі мережі, виходячи з результатів оцінки, розробити спеціальні заходи для усунення будь-яких потенційних бар'єрів до гендерної рівності.
- Підвищення обізнаності про кампанію «HeForShe» серед співробітників, клієнтів та спільнот, з якими працює PwC. Присутність PwC у 158 країнах світу забезпечувало «HeForShe» глобальне охоплення, підвищуючи обізнаність та закликаючи до дій в компанії та поза її межами.
Минуло 4 роки від старту «HeForShe». Сьогодні ми можемо поділитися першими результатами кампанії. Про що можна дізнатися з нашої навчальної програми про гендерну рівність?
За допомогою онлайн-платформи «HeForShe» на сайті PwC ми розповідаємо про різницю між статтю, гендерною ідентичністю та гендерним самовираженням, а також про те, як люди взаємодіють, з якими питаннями та проблемами зіштовхуються. Також ми наводимо економічну статистику. Наприклад, жінки складають 50% населення Землі, але на ринку праці частка жінок — 39.8%. Лише 22% парламентарів у різних країнах — жінки. Ця кількість подвоїлася з 1995 р., але прогрес має продовжуватися. Лише 4.4% керівників компаній зі списку Fortune 500 — жінки. Цей відсоток ніколи не перевищував 5%.
Водночас, згідно з дослідженням, проведеним Інститутом міжнародної економіки Петерсона, збільшення кількості жінок у керівництві від нульового показника до 30% пов'язане з 15% збільшенням прибутку. Компанії, які є лідерами за результатами оцінки гендерного розмаїття, в середньому мають на 15% кращі фінансові показники, ніж їхні конкуренти в галузі. Держави та світова економіка також виграють від використання потенціалу жінок. Згідно з дослідженням Глобальної ініціативи Клінтона (CGI), подолання гендерної нерівності сприятиме зростанню глобального ВВП на 26%, що збільшить його на 28 трлн доларів США до 2025 р. Вже не кажучи про те, що індекс гендерної рівності країн корелює з індексом щастя населення.
Для того щоб виконувати зобов'язання щодо підтримки гендерного розмаїття всередині компанії, ми щорічно публікуємо показники нашого «Глобального індексу інклюзивності». Наведемо деякі з останніх даних.
В усьому світі кількість жінок, які стали партнерами PwC, збільшилася з 23% від загальної кількості нових партнерів у 2013 р. до 30% у 2018 р. Кількість жінок серед партнерів поступово збільшується з 13% у 2006 р. до 20% у 2018 р. В Україні відсоток жінок на керівних посадах у PwC ще більший — 35%. У 2018 р. близько половини нових талантів, що розпочали роботу в PwC в усьому світі, були жінками. У 2017 р. ми вперше досягли гендерного балансу в нашій глобальній команді керівників. Однак нам потрібно ще багато чого зробити, щоб повторити цей результат в інших керівних органах — в нашій команді керівників мережі та стратегічній раді.
Для активного поширення інформації про програму «HeForShe» ми приєдналися до онлайн-марафону зі збору символічних зобов'язань від чоловіків підтримувати принципи програми. Наша мета — зібрати 80 тис. голосів. Наразі близько 49 тис. чоловіків вже віддали свій голос на користь гендерної рівності та висловили наміри діяти задля її досягнення.
Коли ми говоримо про дії, насамперед, ми закликаємо:
- Помічати потенційні «білі плями», тобто неусвідомлені упередження. Ми не повинні дозволяти судженням, що виникають автоматично, через інформаційне навантаження та нестачу часу на аналіз впливати на наші рішення.
- Говорити. Не мовчати, стаючи свідком несправедливої поведінки через гендерні особливості.
- Ставати прикладом сповідування цінностей рівності прав на роботі, у навчанні та вдома.
- Поширювати інформацію про гендерну рівність, особливо серед чоловіків. Адже без активної участі чоловіків неможливо домогтися дотримання прав жінок. Гендерна рівність — це не лише жіноче питання, це питання дотримання прав людини.