04 лютого 2014, 15:22

Гарантування права на безпосереднє місцеве самоврядування

Законодавчий аспект

Опубліковано в №05-06 (399-400)

Ігор Галицький К.ю.н., старший викладач Черкаського факультету Національного університету «Одеська юридична академія»

Закінчення. Початок у №3-­4 (397-­398)


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Потенційна небезпека конфліктів між представницькими органами і виборними посадовими особами місцевого самоврядування та широке поле для зловживань з боку місцевих рад у питання дострокового припинення повноважень голови вже давно відомі українському політикуму. Ще з 2008 року на розгляд Верховної Ради вносилися законопроекти, спрямовані на встановлення паритетних відносин між виборними органами і посадовими особами місцевого самоврядування. На особливу увагу заслуговує законопроект, зареєстрований 10 січня 2008 року за № 1313 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Основними завданнями законопроекту визнавалися створення на законодавчому рівні рівних можливостей для участі громадян у здійсненні місцевого самоврядування через процедури і механізми безпосередньої місцевої демократії та запровадження контролю за відповідністю нормативно­правових актів місцевого самоврядування Конституції та законами України.

У законопроекті знайшли відображення і норми щодо призначення місцевого референдуму з питань дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови. Проектом передбачалося наділити правом прийняття рішення про проведення місцевого референдуму з цього питання відповідну рада як за власною ініціативою, так і за ініціативою громадян. При цьому місцевий референдум за ініціативою громадян щодо дострокового припинення повноважень місцевої ради чи відповідного сільського, селищного, міського голови призначається відповідною територіальною виборчою комісією [17]. Законопроект отримав вкрай негативний висновок Головного науково­експертного управління і не був прийнятий.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати