10 вересня 2013, 11:31

Гарантії незалежності суддів по­-новому

Комітет з питань правової політики рекомендує прийняти за основу законопроект № 2522а від 04.07.2013 року

Опубліковано в №37 (379)

Незалежність суддів є важливою передумовою їх об’єктивності, неупередженості та самостійності, підкорення їх при здійсненні правосуддя виключно закону та належного виконання своїх конституційних функцій із захисту прав і свобод людини та громадянина.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Важливість незалежності суддівської системи для розбудови України як правової держави потребує закріплення на конституційному рівні ефективних гарантій її забезпечення, які відповідатимуть міжнародним стандартам.

 «Ми повинні значно прискорити реалізацію програми реформ, зокрема, завершити реформування судової системи, органів прокуратури та внутрішніх справ. Пропоную Верховній Раді як найскоріше підтримати відповідний пакет законопроектів», – закликав Президент України народних депутатів під час відкриття третьої сесії Верховної Ради сьомого скликання.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики 4 вересня 2013 року розглянув поданий Главою держави законопроект про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів № 2522а та рекомендував включити до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України сьомого скликання і прийняти його за основу. А вже наступного дня, 5 вересня, документ було направлено на висновок Конституційного Суду України для одержання висновку щодо його відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Як саме держава збирається посилювати незалежність українських суддів і як законодавчі нововведення вплинуть на судову систему в цілому, з’ясовувала «Юридична газета».

 

Що власне зміниться?

Варто відзначити, що законопроектом № 2522а пропонується внести до Конституції України досить вагомі та численні зміни.

Так, змінами до статей 85, 125 передбачається закріпити, що визначення мережі судів, їх утворення, реорганізація та ліквідація здійснюється шляхом прийняття закону. А змінами до статей 106, 126, 128 пропонується удосконалити порядок призначення та звільнення судді. Передбачається, що суддя суду загальної юрисдикції призначається на посаду безстроково Президентом України. При цьому закріплюється, що рішення Глави держави щодо призначення суддів чи звільнення їх з посади прийматимуться виключно на підставі та згідно з поданням Вищої ради юстиції.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати