01 жовтня 2013, 11:48

Бюджетні плани та економічні реалії: як забезпечити надходження до держказни, не зашкодивши економіці?

За підсумками дискусії, організованої ГО «Ліга фінансового розвитку»

Опубліковано в №40 (382)

Реальний сектор – це головна проблема і водночас головний спосіб покращення економічної ситуації в нашій країні, вважають експерти.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як відомо, статутні капітали державних банків (Укрексімбанку і Ощадбанку) в останні роки неодноразово збільшувалися. Чи є приріст фінансування реального сектору економіки адекватним щодо приросту статутного капіталу цих банків? Якщо держава як акціонер вкладає гроші в банки і фінансує дефіцит, то як вона закликає інших фінансувати в інші сектори економіки, де прогнози щодо зростання вельми примарні?

Відповідь на ці та інші «бюджетні» питання «Юридична газета» намагалася відшукати на межі публічних і приватних суперечностей, що традиційно вирують навколо держбюджету.

 

Сіли грати в покер, а закінчили підкидним

 

Ми маємо на сьогодні низку державних інститутів, які мусили б підтримувати експорт українських товарів, і водночас маємо проблеми з експортом українських товарів до Російської Федерації. Ще один виклик – це зона вільної торгівлі з ЄС. Перед Україною відкривається великий ринок, можливо, найбільший з існуючих, і потрібно подумати, як вивести туди наші підприємства. Якщо держава робитиме це так, як робить сьогодні, працювати з цим ринком буде нелегко. Країни ЄС мають такі установи, як КФЕ, свої банки реконструкції та розвитку, експортно-кредитні агенції, які допомагають реальному сектору.

В Україні такої інфраструктури не створено, тому наші виробники та експортери стикаються з серйозними проблемами, і, згідно з глобальним рейтингом конкурентоспроможності, відсутність активної позиції держави з точки зору розвитку реального сектору призводить до приниження позиції України в цьому рейтингу. Звісно, тут до аналізу долучається, окрім іншого, велика політика, – з пісні слів не викинеш, – тож почнемо ліпше з цифр.

Наступного року Україна, відповідно до прогнозів, продемонструє незначне зростання, але для країни з перехідною економікою цього недостатньо, вважають експерти. Показник зростання має становити 7–9% щороку, замість 0,7–2,5%, які Україна обіцяє продемонструвати найближчим часом. Для цього Україні потрібні інвестиції, проте як інвестиції прийдуть у нашу державу, якщо в суді неможливо захистити право власності? Незрозуміло!

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати