01 жовтня 2013, 11:48

Бюджетні плани та економічні реалії: як забезпечити надходження до держказни, не зашкодивши економіці?

За підсумками дискусії, організованої ГО «Ліга фінансового розвитку»

Опубліковано в №40 (382)

Чи варто говорити, що ми хочемо зменшити бюджетний розрив, який існує на сьогодні?!

Сергій Крухмальов Директор Департаменту податкового та митного аудиту Міністерства доходів і зборів України

Перше завдання міністерства в сьогоднішній ситуації – це детінізація економіки. Якщо говорити про поточний стан зборів, які здійснює міністерство, то порівняно з минулим роком ми зібрали менше на 3 млрд грн, або 1,4%. У принципі, говорити про дуже сильне «просідання», я б, напевно, не став, тим більше, ми прекрасно розуміємо, що відпускний період закінчився, і додана вартість, з якої в основному сплачуються податки, а також ефективність підприємств буде припадати на третій-четвертий квартал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ситуація з нашим північно-східним сусідом щодо експорту українських товарів і оформлення на митниці теж вплинула на бюджет. Я думаю, що зростанню митних і податкових надходжень адекватний той ВВП, який ми маємо на сьогодні. На сьогодні Міністерство доходів і зборів займається мінімізацією впливу податкового супроводу економіки на розвиток реального сектору економіки, і до тих підприємств, які дають країні додану вартість, забезпечують громадян робочими місцями і виплачують їм легальну заробітну плату, Міндоходів і зборів претензій не має й максимально супроводжує їх розвиток, зокрема, за рахунок електронних сервісів, які ми вводимо. Ми даємо безкоштовні електронні ключі – 600 тисяч осіб, як громадян України, так і платників податків – юросіб, тільки протягом останнього часу отримало ці електронні ключі. Звітність в електронному вигляді здешевлює і спрощує взаємовідносини фіскального органу з державою.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0