01 жовтня 2013, 11:48

Бюджетні плани та економічні реалії: як забезпечити надходження до держказни, не зашкодивши економіці?

За підсумками дискусії, організованої ГО «Ліга фінансового розвитку»

Опубліковано в №40 (382)

Потрібно, щоб держава активно впливала на розвиток своєї економіки

Анатолій Максюта Перший заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі

Коли складається прогноз, є певні припущення, які формують, власне,


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


показники прогнозу. Це і податкова політика, і тарифна політика, політика розвитку…

Інструменти розвитку закладаються до Бюджету, і якщо вони не працюють, це впливає на економічне зростання. Якщо ці припущення справджуються протягом року, то й сам прогноз відповідає тому рівню, який було закладено. На жаль, сьогодні ми бачимо жирний мінус стосовно промисловості. Проте в нас гарний врожай цього року, і сільське господарство демонструє деякий приріст.

Водночас додана вартість у сільському господарстві є не такою великою, щоб вона перекрила те, що ми не добираємо в промисловості. Сьогодні ми маємо інакшу інфляцію, ніж ми закладали при прогнозуванні. Відповідно, і надходження до бюджету значно нижчі. Рівень цін визначає тенденції щодо надходжень до бюджету. Головне, що показує перше півріччя, – це те, що потрібно думати не стільки про те, скільки надійшло доходів до бюджету, скільки про те, звідки ці доходи беруться, який стан реального сектору і як фіскальний фактор сприяє/не сприяє розвитку реального сектору.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0