02 квітня 2013, 12:08

Захист патентних прав у сфері інформаційних технологій

Територіальна природа патенту в позатериторіальному світі Інтернету

Опубліковано в №14 (356)

Марія Ортинська
Марія Ортинська «IPStyle, ПЮК» директор, патентний повірений України

Загальновідомо, що патент має територіальний характер, тобто діє на території лише тієї країни, патентним відомством якої він виданий. На перший погляд все надзвичайно просто: патент України надає його власнику право забороняти використання винаходу лише на території України, патент США – лише на території США.

Тривалий час така територіальність усіх влаштовувала. Проте у зв’язку зі зростанням кількості винаходів, що використовуються в мережі Інтернет, виникає питання: як визначити територію в позатериторіальній мережі Інтернет? Наприклад, розробник інтернет-сервісу – юридична особа України, користувачі знаходяться в США, а безпосередньо інтернет-сервіс розміщений на території Британських Віргінських островів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Аналізуючи доцільність захисту інтернет-сервісу в тій чи іншій країні, можемо говорити про три точки присутності:

–          країна розробника;

–          країна хостингу;

–          країна користувача.

Розглянемо кожну з цих точок.

 

Країна розробника

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» використанням винаходу (корисної моделі) визначається:

1)         виготовлення продукту із застосуванням запатентованого винаходу (корисної моделі), застосування такого продукту, пропонування для продажу, в тому числі через Інтернет, продаж, імпорт (ввезення) та інше введення його в цивільний оборот або зберігання такого продукту в зазначених цілях;

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати