03 вересня 2013, 10:07

Регуляторні питання продажу товарів у мережі Інтернет (торговий патент, РРО)

Чи необхідно отримувати торговий патент при продажу товарів у мережі Інтернет?

Опубліковано в №35-36 (377-378)

Наталя Кім «Украинская юридическая группа, ЮФ» Старший юрист

Продаж у мережі Інтернет та електронну торгівлю в цілому на сьогодні недостатньо врегульовано на законодавчому рівні. У зв’язку з цим можливе неоднозначне тлумачення існуючих законодавчих норм щодо продажу товарів у мережі Інтернет.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідно до українського законодавства юридичні особи (їх відокремлені підрозділи) та фізичні особи – підприємці, які займаються торговельною діяльністю у пунктах продажу товарів, мають отримати торгові патенти1.

Для правильного розуміння, чи вимагається торговий патент для здійснення продажу в мережі Інтернет, треба з’ясувати, чи буде мати місце торговельна діяльність, а також що вважатиметься «пунктом продажу товарів» у такому випадку.

Відповідно до Податкового кодексу2  торговельна діяльність – це роздрібна та оптова3 торгівля, діяльність у торговельно­виробничій (ресторанне господарство) сфері за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток.

У свою чергу, роздрібна торгівля – це вид економічної діяльності в сфері товарообігу, що охоплює купівлю­продаж товарів кінцевому споживачу та надання йому торговельних послуг4.

Цивільний кодекс5 визначає, що за договором роздрібної купівлі­продажу продавець, який здійснює підприємницьку діяльність з продажу товару, зобов’язується передати покупцеві товар, що звичайно призначається для особистого, домашнього або іншого використання, не пов’язаного з підприємницькою діяльністю, а покупець зобов’язується прийняти товар і оплатити його.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати