02 квітня 2013, 11:51

Нав’язана відповідальність за безпеку інформаційного простору

Кому відповідати за недостовірну інформацію

Опубліковано в №14 (356)

Дмитро Шаповал
Дмитро Шаповал керуючий партнер

Наше сьогодення невід’ємне від інформаційного різнобарв’я інтернет-простору.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Майже всі ми щодня звертаємося до новинних ресурсів, інформаційних сайтів та інших поширених джерел зберігання інформації про події, явища, осіб та інші цікаві для нас теми.

Інформаційне наповнення таких інтернет-ресурсів уже не залежить лише від волі та вподобань власників ресурсу чи редакції. Можливості інтернет-користувача дозволяють наповнювати ресурси власною інформацією.

Таку можливість надають більшість сайтів новин, енциклопедичних та довідкових мережевих ресурсів, які дозволяють користувачам самостійно заповнювати відповідні розділи, сторінки, вести блоги та, врешті, залишати коментарі до викладеної інформації.

При цьому викладена користувачами інформація, м’яко кажучи, не завжди відповідає дійсності. Часто зустрічаються коментарі користувачів, викладені в образливій формі, що паплюжать інших фізичних чи юридичних осіб.

Масове поширення користувачами недостовірної інформації може мати негативний вплив на честь, гідність та ділову репутацію осіб, яких стосується викладене.

Як відомо, Конституцією України встановлено непорушність права особи на повагу до честі та гідності. Аналогічні положення про захист немайнових прав містяться й у Цивільному кодексі України.

Отже, у випадках посягань на немайнові права осіб виникають підстави для притягнення винних у цьому осіб до відповідальності.

Хто ж має відповідати за поширення недостовірної інформації та інформації, що посягнула на честь та гідність або ділову репутацію, у мережі Інтернет?

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати