Успіх відповідних судових спорів залежить від низки обставин, серед яких особливу нішу займає ступінь і якість підготовленості доказової бази. Якщо на веб-сайті міститься інформація, яка, на думку позивача, підтверджує факт певного порушення, основне завдання – зафіксувати зміст такої веб-сторінки.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Як показує практика, звичайної роздруківки сторінки може бути недостатньо. Такого роду доказ, з точки зору його допустимості, становитиме «слабку ланку» в стратегії ведення судового спору.
В Україні існує два найбільш застосовні способи фіксації змісту веб-сторінок: огляд доказів у місці їх знаходження як процесуальна дія, а також надання суду висновку спеціаліста.
Огляд доказів у місці їх знаходження – це процесуальна дія, яка дозволяє не лише оглянути зміст веб-сторінки, а й зафіксувати результати такого огляду в документі, іменованому «протокол огляду і дослідження доказів у місці їх знаходження».
Не слід недооцінювати такий спосіб фіксації доказів у мережі Інтернет, як дослідження сторінки експертом, атестованим за спеціальністю «Дослідження телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів». Якщо таке дослідження проводилося в рамках так званої досудової експертизи, за його результатами складається висновок фахівця в галузі дослідження телекомунікаційних систем.