30 січня 2024, 15:38

iPhone після бюджетного Android: шість висновків про експлуатацію

Переходити на iPhone з Android страшнувато. Здається, що на новому смартфоні все буде незнайомим та незрозумілим, а до фірмових фішок iOS не вдасться звикнути навіть за кілька місяців. До того ж коштує "яблукофон" чимало – особливо з найновішої лінійки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Заощадити на купівлі можна кількома шляхами:

  • взяти старішу модель. Наприклад, вартість Apple iPhone 11 на рівні середнячків з Android;
  • вибрати б/в замість нового. На вторинному ринку купа пропозицій за адекватні кошти;
  • дочекатися знижок. Під час розпродажів ціни набагато приємніші, ніж у звичайні дні.

Якщо порівнювати експлуатацію iPhone з недорогим Android, то можна зробити шість висновків.

Швидкість вражає

У сучасних бюджетників непогані процесори, тому швидкодія не розчаровує. Однак на фоні iPhone попередник все ж може здатися повільним. "Яблучний" мобільний буквально "літає": миттєво розблоковується та блискавично запускає ресурсомісткі програми.

Навіть за частоти оновлення 60 Гц (саме стільки мають екрани базових моделей) картинка здається плавною, а переходи між кадрами залишаються непомітними. Про технологію Pro Motion (як у Pro-версій) годі й говорити! Вона реалізована максимально вдало, на що вказує плавний скролінг та бездоганне відображення динамічного контенту.

Ідеальна посадка в руці

Безумовно, комфортність "посадки" смартфона в долоні – це питання особистих уподобань. Комусь подобаються моделі з гладкою спинкою, а хтось, навпаки, віддає перевагу рельєфним корпусам. Те ж саме стосується формфакторів. З одного боку, якщо грані заокруглені, то девайс майже не відчувається в руці. З іншого – "плитку" легше втримати, а також менша ймовірність вислизання.

В асортименті Apple представлені моделі обох форматів: новіші – з плоскою рамкою, з попередніх лінійок – округліші. 

Автономність залежить від версії

Якщо раніше повсюдно говорили про низьку автономність iPhone, то наразі проблема стоїть не так гостро. Телефони добре тримають заряд завдяки оптимізованому програмному та апаратному забезпеченню. Показники автономності тісно пов’язані з розмірами. У більший смартфон набагато простіше впровадити велику батарею. Для порівняння:

  • iPhone 15 – до 20-и годин автономної роботи;
  • iPhone 15 Pro – до 23-х годин;
  • iPhone 15 Plus – до 26-и годин;
  • iPhone Pro Max – до 29-и годин.

Не за все потрібно платити

Існує міф, що операційка iOS примушує платити ледь не за кожен крок: від прослуховування музики до завантаження базового софту. Насправді це не так: в межах екосистеми доступна величезна кількість корисних і безоплатних застосунків та сервісів.

Інтерфейс зрозумілий інтуїтивно

Звісно, в перші дні експлуатації рука тягнеться до сканера відбитка пальця, а погляд шукає знайомий рядок кнопок навігації в нижній частині екрана. Але це швидко минає. Декому вистачає кількох годин, щоб перелаштуватися та призвичаїтися до інтерфейсу.

Більш "тоталітарна" платформа 

Операційка Android демократична, бо відкрита.

1. Вона підтримує ширші можливості налаштувань.

2. Дозволяє користувачеві самостійно вибрати систему безконтактної оплати.

3. Не обмежує доступ до альтернативних магазинів програмного забезпечення.

4. Забезпечує можливість використання бюджетних аксесуарів та підтримує широкі можливості передавання даних без посередництва ПК та хмарних сервісів.

В iOS все трохи складніше: завантажити .apk файл із сумнівного джерела неможливо, передати фото чи пісню через Bluetooth без додаткових маніпуляцій також не вийде. Такі обмеження дещо ускладнюють життя, проте гарантують безпеку, захищаючи від вірусів.

Тепер про мінуси: iPhone страшніше впустити на підлогу, адже усунення механічних пошкоджень влітає в копієчку. Чохол треба використовувати обов’язково – інакше доведеться постійно протирати корпус. На темному тлі (як Midnight) сліди дотиків добре видно. Крім цього, старі навушники з мініджеком без аудіоперехідника не зможуть під'єднуватися до смартфона.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати