20 листопада 2019, 16:03

Похідні вимоги щодо реєстраційних дій у господарському процесі. А відповідачі хто?

Опубліковано в №48 (702)

Захист та охорона права власності — важливе завдання для держави (зокрема, для судової гілки влади). Одним з елементів такого захисту є державна реєстрація речових прав на майно. Таким чином держава визнає право власності за конкретною особою та повідомляє всіх інших про те, що це майно є власністю певної особи, що іншим не варто на нього посягати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В Україні часто трапляються випадки, коли особа неправомірним шляхом отримує майно у власність, а потім їй вдається зареєструвати за собою право власності на це майно. Найбільш поширеним способом захисту в таких випадках є звернення законного власника до суду з позовом про визнання права власності на спірне майно та про витребування спірного майна з чужого незаконного володіння. Отже, власнику потрібно вирішити два питання: захистити в суді своє право власності на майно та відновити за собою державну реєстрацію права власності на це майно.

Захист права власності в суді: як було і як стало

До 2017 р. для вирішення цих двох питань особа повинна була ініціювати два судових процеси. Спершу особа мала звернутися до загального або господарського суду з позовом проти незаконного володільця про визнання права власності та/або витребування майна з чужого незаконного володіння і довести в суді, що саме вона є законним власником (справа про право). Лише після перемоги в цій справі така особа могла звернутися до адміністративного суду з позовом проти державного реєстратора з вимогою скасувати попередню реєстрацію речового права на майно і зареєструвати її як власника (справа про реєстрацію).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати