16 липня 2013, 12:29

Якість атмосферного повітря за європейськими стандартами

Зміни, яких потребує чинне законодавство України, у сфері якості атмосферного повітря

Опубліковано в №29-30 (371-372)

Інна Яреськовська
Інна Яреськовська Юрисконсульт Всеукраїнської громадської організації «Жива планета», голова Комітету з природних ресурсів, природоохоронного та екологічного права Асоціації правників України

Атмосферне повітря – один з основних життєво важливих елементів навколишнього природного середовища, який є необхідною фізичною і біологічною умовою існування людини та джерелом життя на Землі. Від його якості залежить здоров’я людини. Атмосферне повітря також має важливе економічне значення. Проте водночас спостерігається постійне зростання негативного антропогенного впливу на атмосферне повітря. Масштаби забруднення атмосферного повітря набули загрозливого характеру не лише для здоров’я людини, а й для озонового шару, погоди та клімату нашої планети.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Проблема загострюється також унаслідок відсутності приділення в Україні належної уваги питанням якості атмосферного повітря та й екології загалом, що, у свою чергу, також призвело до недосконалості чинного законодавства. Значна частина нормативних актів, що стосуються питань якості атмосферного повітря, діють ще з радянських часів.

На відміну від України, для Європи питання якості атмосферного повітря є однією зі сфер діяльності, в якій вона здійснювала у минулому та продовжує здійснювати сьогодні активну діяльність. Метою ЄС у цій сфері є розвиток загальної стратегії шляхом встановлення довгострокових цілей стосовно якості атмосферного повітря. Шоста Програма Дій у сфері навколишнього середовища «Навколишнє середовище 2010: наше майбутнє, наш вибір» визначає навколишнє середовище та здоров’я як одне з основних завдань, яке потребує докладання певних зусиль. Забруднення атмосферного повітря є одним з питань, які розглядаються відповідно до положень про навколишнє середовище та здоров’я. Програма «Чиста атмосфера для Європи» присвячена довгостроковій, стратегічній та інтеграційній програмі дій з метою захисту людського здоров’я та навколишнього середовища від наслідків забруднення атмосферного повітря. У 2013 році найбільшу щорічну конференцію з питань політики ЄС у сфері захисту довкілля «Зелений тиждень 2013», що проводилася у Брюсселі 4–7 червня цього року, було присвячено повністю питанням якості атмосферного повітря.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати