Заходи, введені урядом з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби Covid‑19, є безпрецедентними. Одним з важливих напрямів «карантинного регулювання» стала адаптація процедур банкрутства до нових реалій з метою відновлення платоспроможності тих боржників, які безпосередньо зазнали впливу обмежувальних заходів з боротьби з поширенням пандемії. Відповідні зміни були внесені Законом України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби Covid‑19», що набрав чинності 17 жовтня 2020 р. (далі — Закон).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Закон направлений на недопущення зловживань у сфері банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби Covid‑19. Зокрема, він встановлює такі особливості здійснення процедур банкрутства на період дії карантину:
- збори та засідання комітету кредиторів можуть проводитися дистанційно в режимі відеоконференції або шляхом проведення письмового опитування;
- продовжується дія мораторію на задоволення вимог кредиторів; та
- продовжуються строки проведення деяких процедур (у т. ч. попереднього засідання, розпорядження майном, виконання плану санації чи ліквідації боржника).