19 лютого 2019, 14:13

Транскордонне банкрутство в Україні: старі‑нові реалії за новим кодексом

Опубліковано в №8 (662)

Олег Бекетов
Олег Бекетов «Eterna Law» партнер, керівник міжнародної судової практики
Олександр Луговський
Олександр Луговський «Eterna Law» партнер
Крістіна Шаповалова
Крістіна Шаповалова «Eterna Law» адвокат

В сьогоднішніх умовах глобалізації все більшої актуальності набуває транскордонне банкрутство, що стало неодмінним атрибутом сучасної економіки та вимагає від національного законодавства встановлення спеціального регулювання, яке дозволило б оперувати активами збанкрутілих компаній не лише в межах однієї юрисдикції. На нашу думку, це стало підставою для внесення українським законодавцем у 2012 р. змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі — Закон про банкрутство), чим було врегульовано, а по суті створено процедуру транскордонного банкрутства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


18.10.2018 р. Верховна Рада України з метою реформування системи банкрутства в Україні, з огляду на кращі світові практики, прийняла Кодекс з процедур банкрутства (далі — Кодекс). Як виявилося, новий Кодекс у частині міжнародного регулювання фактично дублює положення Закону про банкрутство. Чи дійсно не було потреби змінювати положення, пов'язані з іноземною процедурою банкрутства? Спробуємо розібратися.

Сутність процедури банкрутства, що пов'язана з іноземним провадженням

В Кодексі, як і в Законі про банкрутство, законодавець виділяє чотири форми процедур, пов'язаних з іноземною процедурою банкрутства:

  • визнання іноземної процедури банкрутства;
  • надання судової допомоги та співробітництва керуючому іноземною процедурою банкрутства;
  • звернення до іноземного суду щодо визнання провадження в Україні;
  • звернення до іноземного суду щодо судової допомоги та співробітництва у зв'язку з провадженням в Україні.

Зупинимося на перших двох формах, оскільки інші дві регулюються законодавством країни, до якої звертається український суд з проханням визнати провадження чи надати судову допомогу.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати