Верховною Радою України 22.12.2011 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до Закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яким викладено у новій редакції Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон), що частково змінило та врегулювало суспільні відносини у сфері банкрутства відповідно до сучасних умов.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
На сьогодні у Верховній Раді України знаходиться проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань банкрутства» від 12.12.2012 року, реєстраційний № 0883 (далі – Проект).
Метою Проекту є, поперше: удосконалення Закону (процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом), який хоча і є прогресивним у сфері банкрутства, однак містить низку недоліків, подруге: приведення положень Закону у відповідність до вимог інших чинних законодавчих актів.
Проект частково відстає за часом, але все ж таки буде розглядатися Верховною Радою України в другому читанні із внесеними окремими поправками, поданими депутатами Верховної Ради України.
Тому варто зупинитися й розглянути окремі новації Закону, які можуть змінити частково судовий процес розгляду справ про банкрутство в Україні.
Проектом передбачено доповнення статті 8 Закону новою частиною наступного змісту:
«Подання касаційної або апеляційної скарги на ухвали місцевого або апеляційного господарського суду у справах про банкрутство, постанову про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури не є підставою для зупинення провадження у справі про банкрутство та не перешкоджає продовженню розгляду справи відповідним судом».