26 лютого 2019, 14:57

Фізична особа‑боржник & кредитор: на чиєму боці новий Кодекс про банкрутство?

Опубліковано в №9 (663)

Софія Кикіш
Софія Кикіш «Побережнюк і партнери, ПГ» юрист

В сучасних умовах населення майже не має можливості придбати об'єкт нерухомості або розпочати власний бізнес без стартового капіталу. В такому випадку на допомогу приходять різноманітні програми кредитування. Однак високі відсоткові ставки, різка зміна валютного курсу та низький рівень соціального життя стали передумовою того, що вчасне погашення заборгованості є скоріше винятком, аніж правилом. Особливо проблемного характеру набули кредити в іноземній валюті.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зазвичай ситуація з наявною заборгованістю закінчувалася одним із варіантів: після отримання судового рішення банк або його правонаступник виявляли зареєстроване за боржником майно та реалізовували його (у разі наявності забезпечення у вигляді іпотеки чи закладу — звертали стягнення на предмет такої застави); у разі відсутності майна фінансова установа відступала право вимоги колекторським компаніям, які не лише словом, але й ділом намагалися отримати від особи її борг. Проте навіть такі дії не завжди закінчувалися реальним стягненням заборгованості.

З метою врегулювання процедури відновлення платоспроможності фізичних осіб, які не мають можливості самостійно, без участі держави, погасити надмірну заборгованість перед кредиторами, у жовтні 2018 р. був прийнятий Кодекс України з процедур банкрутства (далі — Кодекс про банкрутство). Якщо раніше процедура визнання банкрутом стосувалася виключно суб'єктів бізнесу, то положення новоприйнятого Кодексу про банкрутство поширюються також на боржників‑фізичних осіб.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати