Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі – Закон), який значною мірою реформував процедуру здійснення провадження у справах про банкрутство та вдосконалив заходи щодо запобігання неплатоспроможності боржника, набрав чинності 19 січня 2013 року.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Однією з найбільш значущих та прогресивних новел цього Закону стало запровадження позасудової процедури запобігання банкрутству приватних суб’єктів господарювання – санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство.
Можливість застосування досудової санації боржника була передбачена й у попередній редакції Закону, однак вона не містила чіткого визначення поняття цієї процедури і порядку її здійснення, та й межі застосування досудової санації обмежувалися лише справами про банкрутство державних підприємств.
У новій редакції Закону надано визначення поняття санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство, встановлено порядок, підстави та умови її здійснення, а також розширено коло суб’єктів, до яких вона може бути застосована.
Відповідно до ч. 5 ст. 5 Закону санація боржника до порушення справи про банкрутство – це система заходів щодо відновлення платоспроможності боржника, які може здійснювати засновник (учасник, акціонер) боржника, власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, кредитор боржника, інші особи з метою запобігання банкрутству боржника шляхом вжиття організаційно-господарських, управлінських, інвестиційних, технічних, фінансово-економічних, правових заходів відповідно до законодавства до порушення провадження у справі про банкрутство.