08 лютого 2022, 16:31

Донкіхотство по-українськи

Особливості процедур банкрутства підприємств держвласності

Опубліковано в №3 (757)

Олена Волянська
Олена Волянська «LCF Law Group» партнер, керівник практики банкрутства та реструктуризації, національна експертка проєкту Ради Європи Pravo-Justice
Сергій Донков
Сергій Донков арбітражний керуючий, національний експерт проєкту Ради Європи Pravo-Justice

Захищати слабкого та знедоленого у всі часи вважалося справою благородною та достойною. Та як свідчить досвід хитромудрого ідальго Дон-Кіхота, головне — не наплутати. Вочевидь, правові заходи, що застосовує держава стосовно державного сектору економіки, хоч і пояснюються благими намірами захисту, однак у більшості випадків не тільки не покращують економічний стан «підзахисних» підприємств, але й катастрофічно впливають на економіку в цілому. Йдеться про легальну заборону та обмеження процедур стягнення боргів та банкрутства державних підприємств через дію численних мораторіїв. Як наслідок, співпраця з державними підприємствами стала схожою на бій з вітряними млинами: підприємства начебто існують у господарському обороті, з ними можна укладати угоди, але вони мають законне право зобов’язання за цими угодами не виконувати.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Економіка України потребує ефективних та прозорих правових інструментів для регулювання відносин між контрагентами на ринку, щоб надати бізнесу можливість працювати та створювати належні умови для інвестування й кредитування, а також для виправлення катастрофічної ситуації з виконанням судових рішень. Основними цілями законодавства про неплатоспроможність та банкрутство є балансування прав кредиторів та неплатоспроможних боржників, задоволення вимог кредиторів та зрозумілі правила відновлення платоспроможності боржника, які не допускають зловживань. Такі основні меседжі були закладені під час розробки та прийняття у 2018 р. Кодексу України з процедур банкрутства (далі — КУзПБ, Кодекс), який набув чинності 21 жовтня 2019 р.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати