27 серпня 2013, 15:18

Відносини бізнесу і Антимонопольного комітету

Деякі аспекти дії Закону України «Про захист економічної конкуренції»

Опубліковано в №33-34 (375-376)

Конституцією України передбачено, що держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності. Не допускаються зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зазначене положення Основного Закону знайшло своє відображення в законах «Про захист економічної конкуренції», «Про захист від недобросовісної конкуренції» та «Про Антимонопольний комітет України», які наділили Комітет достатніми повноваженнями для впливу на суб’єктів підприємницької діяльності.

Незважаючи на основне призначення антимонопольного законодавства, об’єктами дослідження з боку фахівців Антимонопольного комітету України (далі – АМК України) стали не лише монополісти ринків, а також малий та середній бізнес.

Одними із найвідчутніших важелів впливу на підприємців з боку державного органу є вірогідність застосування проти них штрафних санкцій (ст. 52 Законом України «Про захист економічної конкуренції»), а також вилучення доказів, накладення арешту відповідно до положення ст. 44 цього Закону, під час розгляду справи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати