Останніми роками авторитет та значущість правозастосовної практики вітчизняного антимонопольного регулятора дає вагомі підстави стверджувати, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) є одним із лідерів серед державних органів за ефективністю своєї роботи й позитивним ефектом для кінцевих споживачів та економічних відносин у суспільстві. При цьому варто відзначити саме актуальний фокус діяльності АМКУ — відомство тримає руку на пульсі соціально важливих ринків товарів та послуг: від фармацевтичної індустрії до сфери авіаційних перевезень. З огляду на зазначене, з одного боку, суб'єкти господарювання повинні невпинно контролювати, щоб їхня господарська діяльність не виходила за межі, які регламентовані законодавством про захист економічної конкуренції. З іншого боку, суб'єкти господарювання мають законне право звернутися до АМКУ у разі виявлення негативного ефекту від дій конкурентів.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Ділова репутація та недобросовісна конкуренція
Поряд з якістю продукції або послуг, що виробляються/надаються суб'єктом господарювання, надзвичайно важливим чинником є ділова репутація відповідного суб'єкта господарювання або так званий гудвіл. Наразі на вітчизняних ринках гудвіл ще не має такого ключового значення, як на території держав Північної Америки та на теренах Європейського Союзу, де ділова репутація суб'єкта господарювання може прямо впливати на вибір потенційних споживачів та навіть постачальників, відводячи скрупульозне вивчення якості продукції/послуг на другий план. Безперечно, інформація щодо забруднення навколишнього середовища потужностями виробництва, невідповідності виробничих процесів встановленим стандартам та вимогам безпеки, наявності в рецептурі заборонених або неналежної якості інгредієнтів, участі у картельних змовах негативно впливає на продажі продукції/послуг суб'єкта господарювання.