У 2019 р. відбулося чимало змін у законодавстві України, про які дискутували не лише юристи. Часто такі зміни викликали жваві суперечки та конфронтації, що цілком очікувано й абсолютно природно. У цій статті ми коротко сфокусуємося на найцікавіших трендах юриспруденції у 2019 р. — змінах, які здійснили вплив не лише на професійну практику юристів, але й на життя інших українців.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Банкрутство фізичних осіб
Це дійсно те, чого Українці довго чекали. Особливо люди, які починаючи з 2008 р. отримали банківські кредити та у зв'язку з двома хвилями економічної кризи, які призвели до девальвації гривні, втратили можливість їх погасити. Як наслідок, банки та колектори весь цей час тероризували своїх боржників усіма можливими способами.
Кодекс України з процедур банкрутства мав би бути інструментом порятунку для таких людей. Він дійсно впроваджував певні новації, однак наприкінці 2019 р. можемо стверджувати про те, що практичної користі від нього юристи поки не помітили. Кодекс містить чимало суперечностей та недостатньо добре деталізує певні передбачені ним процеси. Як наслідок, складається ситуація з практичною неможливістю передбачення, якою саме буде судова практика у процесі вирішення питань про банкрутство фізичних осіб. Фактично, зараз цим інструментом користуються найсміливіші. Юристи очікують, що в майбутньому процедура банкрутства фізичних осіб стане зрозумілішою.