27 May 2020, 14:54

Вірнолист партнера ЮФ

Як партнерам інтегрувати карантинний досвід до повсякденної роботи своїх юридичних фірм

Тетяна Бенько
Тетяна Бенько партнерка Legal Marketing Solutions, дослідниця та ідеологиня LegalTalents.Report
Ірина Нікітіна
Ірина Нікітіна стратегічна радниця юридичних партнерств, дослідниця та ідеологиня LegalTalents.Report

Хочеться уникнути штампів та банальностей, але фраза «Світ ніколи не буде колишнім» якнайкраще відображає досвід карантинування. Попри всі незручності та неузгодження зовнішніх настанов, необхідність адаптуватися до нового формату роботи виявила певні переваги. Без жодного сумніву, елементи цього досвіду залишаться з нами й надалі та стануть звичними в щоденній роботі. Аби вдало інтегрувати їх до повсякдення своїх фірм, партнерам варто звіритися щодо таких питань.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Щодо формату роботи

Кого зі співробітників варто залишити працювати віддалено й надалі? Хто може використовувати такий режим час від часу (декілька днів на тиждень)? Кому з них в жодному разі не може бути дозволено працювати віддалено?

Щодо організації офісного та робочого простору

Як нові санітарні вимоги вплинуть на організацію робочого процесу вашої фірми? Які альтернативні формати організації офісного простору можуть підійти вашій фірмі?

Як будуть реалізовані принципи соціального дистанціювання в повсякденній роботі?

Які нові бізнес-процеси мають бути запроваджені в зв’язку з цим?

Чи має фірма забезпечувати робочим місцем та інфраструктурою співробітників, що працюють віддалено? Які додаткові витрати можуть при цьому виникнути?

Щодо нових сфер відповідальності

Чи маю я (як роботодавець) нести відповідальність за фізичну безпеку своїх працівників? Якщо так, де пролягає межа цієї відповідальності?

Чи варто підвищити страхове покриття медичних полісів у фірмі? Чи варто застрахувати життя своїх співробітників?

Як буде регламентуватися робота співробітників, які взаємодіють з державними органами, судовою та правоохоронною системами. Як регламентуватиметься та компенсуватиметься проїзд співробітників з робочих питань?

Щодо безпекових питань

Які додаткові заходи мають бути вжиті щодо забезпечення конфіденційності та безпеки клієнтських даних, внутрішніх документів, особистої інформації співробітників, тощо при роботі у віддаленому та комбінованому режимах.

Чи має фірма забезпечувати працівників засобами особистого захисту? Що має включати план заходів у разі виявлення COVID-19 у співробітників фірми (чи їхніх родин)?

Щодо управління ризиками

Чи є у вас формалізований алгоритм дій у разі виявлення суттєвої помилки або нестандартної ситуації (включно з відповідними кроками щодо внутрішньої та зовнішньої кризових комунікацій)?

Щодо клієнтських проектів

В який спосіб нова реальність має відобразитися в бізнес-процесах проектного менеджменту клієнтських доручень? Які нові методи контролю виконання проекту та якості продукту мають застосовуватися керівниками проектних команд? Як обмеження вплинуть на оффлайн формат зустрічей з клієнтами? Чи варто формалізувати обмеження на комунікації з клієнтом та всередині команди проекту поза робочим часом?

Щодо ефективності роботи

Як мають бути відкориговані KPI співробітників (що додати, а що прибрати)? Як ці зміни мають знайти відображення в системі винагороди співробітників? Чи варто внести зміни до компенсацій та заохочень співробітників?

Як змінився профіль ідеального співробітника фірми?

Чи змінився функціонал, роль та очікування від адміністративного персоналу?

Щодо можливостей розвитку

Які нові навички необхідно швидко розвинути у своїх співробітників? Хто може в цьому допомогти та який бюджет варто виділити?

Як ви плануєте моніторити прогрес змін, що впроваджуються, виявляти та долати опір змінам та саботаж колективу?

Чи варто запровадити додаткові заходи щодо психологічної підтримки співробітників фірми у кризовий період?

На що вам як ментору варто звернути особливу увагу?

Щодо бренду роботодавця

Що варто змінити в підходах до найму нових співробітників?

Які нові риси та переваги важливо додати до свого портрету роботодавця?

Щодо лідерства

Як трансформується роль лідера та модель лідерства на сьогодні?

Які нові інструменти мають застосовуватися лідерами?

Які нові ритуали мають з’явитися у корпоративній культурі задля підтримки командного духу фірми?

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати