26 December 2023, 14:14

Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України 2023. Юридична спільнота — це насамперед люди

Олена Осмоловська
Олена Осмоловська «Юридична газета» генеральний директор, т.в.о. головного редактора


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України» — щорічний (з 2006 року) національний ренкінг, який проводиться шляхом опитування корпоративних юристів (відгуки клієнтів) і юридичних компаній. Цьогоріч голосувати можна було протягом жовтня-грудня 2023-го. У дослідженні юристи номінувалися у 30 практиках. Анкета була розміщена на сайті «Юридичної Газети», і кожен міг висловити свої думки та віддати голос за власного кандидата.  

ТОП-100_1

Для перегляду натисніть на зображення

ТОП-100_2

Ранжування відбувалося за критеріями найбільшої кількості голосів, отриманих у процесі опитування, та крос-рекомендацій колег за вказаними практиками. Також у межах рейтингу ТОП-100 «Юридична Газета» презентує лідерів практик у відповідних сферах права, які були визначені за результатами опитування. Рейтинг складено за підсумками 2023 року.

1

Для перегляду натисніть на зображення

2

Експертна оцінка колег відбувалася за критеріями професійності, авторитету серед колег і впливу на практику. 

Оргкомітет дослідження складається з представників редакції «Юридичної Газети», які мають належний багаторічний досвід роботи з дослідницькими програмами. Для перевірки достовірності поданої інформації в дослідженні ми користуємося аналітичним інструментом YC.Market від YouControl.

к

Для перегляду натисніть на зображення

4

До уваги бралися лише анкети, які надсилалися з верифікованих email, що додатково перевірялося оргкомітетом. Непідтверджені анкети вилучалися та не враховувалися в дослідженні. 

Головна мета дослідження «Вибір клієнта. ТОП-100 юристів України 2023» — підтримати юристів, які працюють під час повномасштабної війни. Допомогти юристам і їх клієнтам переосмислити досвід, вибрати юридичного радника у відповідній сфері права в Україні, дати змогу юристам підтвердити та захистити свою конкурентну позицію на ринку.

 

№_17-20(775-778)_2023-таблички-пнг5-3

№_17-20(775-778)_2023-таблички-пнг7-1

6

Для перегляду натисніть на зображення

Дані рейтингу свідчать про те, що дослідження охоплює увесь національний ринок загалом, адже у ньому представлені юристи з усіх національних компанії, які отримали високу оцінку при голосуванні. Сьогодні, як і у попередні роки, у фокусі вибору — особистість юриста, його професійна компетенція, цінності, репутація та позиціонування серед колег. Юридична спільнота — це насамперед люди. 

Новина+текст (1)

При виборі ми пропонували відштовхуватись від таких критеріїв:

  • внесок у розвиток ринку;
  • довіра з боку ринку;
  • етичність комунікацій.

Трішки аналітики:

  • Найконкурентніші практики: захист бізнесу, КПП, WCC, судова, корпоративна, податкова, банки та фінанси, банкрутство/реструктуризація, ІТ, ІВ. У цих практиках представлена найбільша кількість юристів із ринку. 
  • Нові напрями юридичної практики, зумовлені повномасштабною війною: військове право, практика фіксації та відшкодування збитків, практика супроводу NGO. На нашу думку, є підстави для виокремлення в окремі напрями практики, оскільки є велика кількість цільових запитів від клієнтів, специфічність нормативного регулювання та комплексність супроводу.  
  • У ренкінгу практик представлені юристи зі 121 компанії України.

  • У ТОП-100  — 21 жінка і 79 чоловіків.

  • У ренкінгу представлено шість юристів/юристок із TOP-30 Under 30 Lawyers — 2023 (спецпроєкт «Юридичної Газети»). З них двоє — у ТОП-100.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати