22 December 2021, 14:55

ТОП-25 успішних корпоративних юристів (на думку юрбізнесу)

Опубліковано в №24 (754)

Лиса Наталія Наталя Лиса, директорка з юридичних питань і комплаєнс «Nestle Україна і Молдова»


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


— Як побудувати ефективну юридичну службу?

— Як в усьому іншому, почніть з запитання: «Навіщо?» Навіщо вам ефективна юридична служба? А чи потрібна інхаус юридична функція взагалі? І якщо потрібна, то яке її призначення? Ми в «Нестле» формулюємо місію юридичної і комплаєнс команди так: «Уможливити і захистити». Усього два слова, але для нас вони мають фундаментальне значення. В т.ч. порядок цих слів, бо найперше, для чого ми тут і зараз, — «уможливити», тобто зробити наш юридичний внесок у зростання бізнесу, в реалізацію його проєктів та цілей, впроваджувати юридичні ініціативи, що підтримують розвиток бізнесу, робити неможливе можливим. Поруч з цим, ще один елемент нашої місії — захистити репутацію, активи, права компанії. І ця частина юридичної роботи, напевне, є класичним розумінням функції юристів на підприємстві. Та на моє переконання, дійсно ефективна юридична служба не може фокусуватися тільки на захисті. Навпаки, збагачення «захисної» ролі функцією «уможливити» робить нас дійсно повноправним, довіреним і цінним партнером бізнесу, одним з його ключових драйверів. Наступне питання, варте уваги: «Що?» Що саме роблять юристи для виконання своєї місії? Які процеси ми покриваємо? Чи має місце дублювання? Чи дійсно потрібні та реально ефективні ці процеси? Чи ми граємо, як діти надворі в футбол: куди покотився м’яч, туди побігла і вся зграя? Визначте, хто яку роль відіграє в команді й на полі, хто кого підтримує в разі потреби. Далі: «Як?» Тут можна говорити багато, і відповідь залежить від багатьох обставин, включаючи індустрію, компанію, її еволюційну стадію, стратегію тощо. Для нас наразі це — сучасно, діджитально, інноваційно, швидко і результативно. Діючи, як одна команда, що лідирує і виграє.

Данило Глоба Данило Глоба, заступник директора з правових питань YouControl

— З якими викликами зустрічається інхауз у своїй роботі?

— Діяльність корпоративного юриста зазвичай різнобічна, й вузька спеціалізація тут рідкість. Договірна робота, локальні акти, ділове листування, переговори, аналіз ризиків, судове представництво — щонайменше з цього складається компетенція інхаусів. При цьому умови, темп роботи та вимоги до якості відпрацювання правових ситуацій постійно змінюються. Треба постійно освоювати нові знання та інструменти: системи аналізу контрагентів, електронний суд, програми документообігу тощо. Вже недостатньо добре знати та вміти застосовувати законодавство — потрібно передбачати і заздалегідь враховувати можливі зміни, яких у 2022 р. буде більш ніж достатньо.

Мусійчук Ірина Мусійчук, керівник юридичного відділу ПІІ «МАКДОНАЛЬДЗ ЮКРЕЙН ЛТД»

— Чого чекати корпоративному юристу від 2022 року?

— Основним н’юзмейкером залишатиметься Сovid-19. Процес мутації та поширення вірусу, скоріш за все, продовжиться, тому очікуваним буде застосування карантинних обмежень залежно від динаміки захворюваності в країні. Своєчасне відслідковування змін у законодавстві та якісна юридична підтримка бізнесу в цьому питанні допоможуть управляти ризиками застосування штрафних санкцій.

№24(754)юристиАктуальними будуть процеси діджиталізації, застосування електронного документообігу, спрощення процедур. Враховуючи певну законодавчу невизначеність та недосконалість в питанні застосування електронного підпису та електронних документів, завдання для юристів не з простих, але цікавих. Критично важливим буде підсилення операційних процесів у юридичній функції, адже саме вони впливають на структурованість та ефективність роботи. Тренд останніх років щодо більш прискіпливого та раціонального підходу до фінансової дисципліни юридичних відділів зберігатиметься. Для міжнародного бізнесу важливим аспектом залучення юридичної експертизи у новому році будуть комплаєнс-проєкти, програми DEI (diversity, equity and inclusion) та ініціативи ESG (environmental, social and governance). Очікування бізнесу не змінюються, корпоративний юрист має бути радше стратегічним бізнес-партнером, ніж консультантом. Водночас надзвичайно важливим аспектом роботи є психоемоційний стан колег, адже вигорання в юридичній професії — явище досить поширене. Збалансованість робочого навантаження, можливість враховувати потреби колег в організації графіка роботи, необхідності підтримки та відкритого діалогу між колегами мають допомагати у пошуку шляхів подолання негативних наслідків. У будь-якому випадку очікувати, що 2022 р. буде нудним, не варто. Що б там не було, хай для всіх нас він обов’язково буде сповнений людського тепла, підтримки, щасливих моментів та здійснення новорічних сподівань!

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати