27 March 2018, 10:54

Поради жінкам в юридичному бізнесі

Опубліковано в №12-13 (614 -615)

Наталія Селякова
Наталія Селякова «Dentons, МЮФ» партнер

Нещодавні міжнародні гендерно-орієнтовані дослідження, зокрема від авторитетного Grant Thornton, продемонстрували, що частка жінок у керівництві компаній зростає незначним чином, приблизно 1% на рік. Водночас на той самий відсоток зростає кількість компаній, які взагалі не мають жінок топ-менеджерів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ці глобальні тенденції знаходять своє відображення і в юридичному бізнесі. Так, згідно з дослідженням «Mapping the Representation of Women and Men in Legal Professions Across the EU» 2017 р., загальна середня частка жінок керівників/ партнерів у країнах Європейського союзу становить лише 25,2%. В Україні ситуації не набагато краща – частка жінок-партнерів у юридичних фірмах становить 33%, а частка жінок керуючих партнерів становить лише 20%.

При цьому вже вкотре ті ж самі дослідження доводять, що компанії з жінками у менеджменті досягають кращих фінансових показників, працюють у кращій атмосфері, з більшим рівнем довіри. Звичайно, жінкам у керівництві та бізнесі доводиться нелегко. Іноді потрібні додаткові зусилля, щоб довести свої компетенції. З власного досвіду хочу відзначити певні важливі моменти для досягнення успіху в кар’єрі.

Потрібна віра в себе. Зазвичай саме невпевненість та сумніви у собі найбільше заважають жінкам у кар’єрному зростанні. Існує безліч способів досягти цієї впевненості: різноманітні тренінги, книги, спілкування тощо. Знайдіть свій метод, який найкраще вам підходить. З часом ви помітите, що перепон стає все менше.

Безперечно, професіоналізм, незалежно від статі, є одним із ключових чинників для успішної кар’єри. Не припиняйте навчання (самостійно, у колег та лідерів думок). Стежте за змінами, не лише у своїй сфері, але й в інших напрямках. Розширюйте свої горизонти.

Використовуйте свій досвід, отриманий вдома, в родині – це ваша перевага. Якщо у вас є досвід бути мамою, ви вже маєте добрі навички з управляння часом, навчання молодших колег, делегування обов’язків та терпимість. Насправді, ви вже успішний менеджер.

Зазвичай дуже складно віднайти омріяний баланс між роботою та сім’єю. Зі свого досвіду знаю, що для цього необхідно ефективно організувати побут. Звертайтеся за допомогою до рідних і близьких, залучайте професіоналів.

Також дуже важливою є любов до себе. Не забувайте про себе! Не відчувайте провини за те, що ви приділяєте значний час роботі. Насолоджуйтеся власною реалізацією. Якщо вам це приносить задоволення і щастя, то ваші рідні також будуть щасливі.

Останнє, однак не менш важливе – насолоджуйтеся тим, що ви – жінка. Це прекрасно у будь-якому сенсі. Це не перепона для вашої кар’єри. Якщо колеги-чоловіки ставляться до вас зверхньо через стать, вони вже програли.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати