Як часто Ви замислюєтеся над тим, яке враження справляєте на потенційних клієнтів? Слід зауважити, що багато юристів не переймаються власним іміджем, оскільки вважають, що якість їхніх послуг мусить говорити сама за себе. А щодо клієнтоорієнтованості, то вона працює на кшталт «сарафанного радіо». У тому, що ж це за метод, розбиралася «Юридична газета».
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Networking as it is
Мистецтво networking в нашій країні поки що не набуло значного поширення, але тим юристам, які працюють у міжнародних компаніях і отримують свої guidelines від більш соціалізованих центральних офісів, відомо, що це таке.
Networking (англ. net – мережа і work – працювати) – це соціальна і професійна діяльність, спрямована на те, щоб за допомогою кола друзів і знайомих максимально швидко та ефективно вирішувати складні життєві завдання і бізнеспитання: знаходити клієнтів, наймати найкращих працівників, залучати інвесторів. При цьому в основі networking лежить вибудовування довірчих і довгострокових відносин з людьми та взаємодопомога, а не використання зв’язків у тому негативному аспекті, який сформувався в уяві наших співвітчизників ще за радянських часів.
Networking як наукова течія зародився у 70х роках XX століття в Америці. Усе почалося з так званої теорії 6 рукостискань, яка говорить, що будьякі дві людини на Землі розділені в середньому лише п’ятьма рівнями спільних знайомих (і, відповідно, шістьма рівнями зв’язків).
Ця теорія була запропонована в 1969 році американськими психологами Стенлі Мілгремом і Джеффрі Треверсом. Висунута ними гіпотеза полягала в тому, що кожна людина на Землі опосередковано знайома з будьяким іншим жителем планети через недовгий ланцюжок спільних знайомих.