15 November 2019, 12:28

Національні рейтинги. Вибір клієнта. Топ-100 юристів України 2019

Опубліковано в Вибір клієнта 2019. Топ-100 найкращих юристів України

Олена Осмоловська
Олена Осмоловська «Юридична газета» генеральний директор, т.в.о. головного редактора

«Вибір клієнта. 100 найкращих юристів України 2019» – щорічний національний ренкінг, який формується шляхом опитування корпоративних юристів та вивчення експертних оцінок юридичних компаній. Ранжування відбувається за критеріями найбільшої кількості голосів, отриманих у процесі їх опитування, та крос-рекомендацій колег за вказаними практиками у чітко визначений досліджуваний період. Також у межах рейтингу ТОП-100 «Юридична Газета» публікує лідерів практик у відповідних сферах права, які були визначені за результатами опитування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Що впливає на вибір? Насамперед, рівень задоволеності послугою – це загальновживаний у соціологічній практиці принцип аналізу ринку з позиції сприйняття споживачем наданих послуг. Стала практика, яку використовують всі дослідники у будь-якій сфері та індустрії (навіть Google), збільшує ефективність оголошень на підставі відгуків клієнтів. Значний вплив на голосування здійснює особистий бренд юриста, його публічність та соціальна активність на ринку. Перевага надається юристам, які частіше з’являються у медіа, виступають на фахових івентах, активно ведуть професійні блоги в соцмережах. Як правило, юридичні фірми рекомендують колег, з якими вони зустрічаються у професійній практиці, партнерській роботі у профільних асоціаціях, комітетах на фахових конференціях. Експертна оцінка колег відбувається за критеріями професійної успішності, що полягає у досягненні високих професійних результатів, авторитету серед колег та впливу на галузь.

Оргкомітет дослідження складається з представників редакції «Юридичної Газети», які мають відповідний багаторічний досвід роботи з дослідницькими програмами. Для перевірки достовірності поданої інформації в дослідженні ми користуємося бізнес-пошуковою cистемою YouControl. До уваги беруться лише анкети, які були надіслані з реальних email-адрес, що додаткового перевіряється Оргкомітетом. Непідтверджені анкети вилучаються та не враховуються у дослідженні.

Незважаючи на періодичні публічні дискусії та/або хайпи, рейтинги залишаються індикаторами ринку та свідчать про активний інтерес до таких досліджень. Що дає національний рейтинг ринку? В чому його сильні та слабкі сторони? Національний рейтинг не лише досліджує локальний рівень та позиціонує всі юридичні компанії. Передусім, це інформаційний інструмент, який надає можливість знайти професіонала на внутрішньому ринку. Присутність у рейтингах (в тому числі національних) є одним із критеріїв участі юридичної компанії у тендерних проектах. До того ж рейтинги допомагають клієнтам, які не дуже добре орієнтуються на ринку, не можуть одразу розібратися в компетенціях учасників та оцінити їхній професіоналізм. Для деяких компаній національні рейтинги стають стартовим майданчиком для подальшого просування в міжнародні рейтинги.

Як інформаційний продукт рейтинги відповідають на питання про те, що це за компанія, а як інструмент оцінки – в чому її сильні сторони, позиціонування на ринку, компетенція, експертиза тощо. Загалом, національні рейтинги оперативніше реагують на зміни ринку, надаючи реальні показники динаміки, обсягів і потенціалу, окреслюють тенденції, формують більш реалістичні прогнози та перспективи розвитку на найближчі періоди щодо стратегії, практики й лідерства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати