22 December 2020, 12:48

Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній-2020

Опубліковано в №24 (730)

Олена Осмоловська
Олена Осмоловська «Юридична газета» генеральний директор, т.в.о. головного редактора

Рейтингове дослідження «ЮГ» вітчизняного ринку юридичних послуг має вже свою історію. Щороку редакція аналізує зміни, що відбулися, визначаючи найбільші здобутки, оцінює фінансові показники та проєктну роботу юридичних компаній. Учасники ринку отримують можливість оцінити його потенціал, проаналізувати основні тенденції розвитку та їх вплив на ринок. Рейтинг позиціонує не лише найсильніших гравців-лідерів серед юридичних компаній, але й мідл-сегмент та регіональні компанії, визначаючи сотню лідерів у загальному заліку та лідерів практик.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Головні принципи рейтингового дослідження:

- Фінансові та статистичні відомості, надані компаніями в анкетах для дослідження, є достовірними. У випадках, коли учасники дослідження не надавали повну базову інформацію для аналізу, оргкомітет дослідження самостійно здійснював експертну оцінку та визначав показник із відкритих баз даних та іншої інформації, отриманої з відкритих джерел, користуючись методом аналогії та порівняння даних.

- Всі відомості, отримані в анкетах, використовувалися на умовах конфіденційності. Вони не публікуються і не можуть бути передані третім особам.

- Добровільність участі юридичних компаній у дослідженні. Для участі у дослідженні потрібно було заповнити анкету та надіслати її на адресу представника редакції, що входить до складу оргкомітету.

- Дотримання балансу між іміджевими та фінансовими критеріями ранжування. Щодо окремих позицій експертами виступали юридичні компанії. Тобто юридичним компаніям було запропоновано визначити та вказати колег з найвищою професійною репутацією в зазначених практиках.

За результатами дослідження було сформовано такі номінації:

• «Лідери ринку. Топ-50 юридичних компаній України-2020», в якому було визначено 50 найкращих компаній.

• «Рейтинг юридичних компаній України-2020. Group №2», де ми визначили 50 компаній, які надали анкети та мали достатні показники для релевантного аналізу.

• «Лідери практик-2020» — дослідження за окремими напрямами юридичної практики, де в кожній з запропонованих в анкеті практик визначалися найкращі представники юридичного бізнесу. «Лідери практик-2020. Group №2» — дослідження за окремими напрямами юридичної практики, що були представлені в рейтингу Group №2. Ці компанії були оцінені та проранжовані відповідно до поданих кейсів (угод/судових спорів) та фінансових показників сукупного доходу за визначений досліджуваний період.

Методологія

Основні критерії ранжування компаній у загальному заліку:

• Показник доходу компанії за досліджуваний період (який є не лише показником успішності компанії, але й одним з найважливіших критеріїв діяльності будь-якого суб'єкта господарювання) та показник ефективності компанії (обчислюється за формулою співвідношення доходу до загальної кількості юристів; засвідчує ефективність менеджменту, високий професійний рівень співробітників та роботу команди загалом).

• Загальна сума поданих в анкеті угод та результат, отриманий компанією в номінації «Лідери практик».

• Репутаційна складова у дослідженні забезпечувалася крос-рекомендаціями колег по ринку. Юридичні компанії отримали можливість в анкетах стати експертами та визначити колег з найвищою професійною репутацією у запропонованих практиках.

Основні критерії ранжування компаній у номінації «Лідери практик»:

• Найвагоміший показник, який впливав на підсумковий бал з вагою 50% — це угоди/кейси/судові спори компаній. Тут враховувалися грошова оцінка, важливість/унікальність для ринку та розвитку практики, системність роботи у зазначеній практиці.

• Критерій визнання та кросрекомендації колег — 30%.

• Позиція компанії в інших авторитетних міжнародних рейтингах — 20%.

Кожен із зазначених критеріїв мав визначену шкалу балів. Кількісні показники переводилися в бали. Для отримання додаткових даних та перевірки достовірності поданої інформації оргкомітет дослідження користувався системою YouControl — онлайн-сервісом перевірки компаній, що стало додатковою гарантією об'єктивності інформації.

Оргкомітет дослідження складається з представників редакції «Юридичної Газети», які мають відповідний багаторічний досвід роботи з дослідницькими програмами. Відсутність зовнішньої експертної групи обумовлена гарантіями забезпечення конфіденційності отриманої інформації від учасників дослідження та мінімізацією суб'єктивного впливу на результати дослідження.

Підсумки дослідження 2020 р.:

• У топ-100 компаній національного рейтингу увійшли національні та міжнародні юридичні компанії.

• Ринок рухається у двох напрямах: зростання великих компаній і тих компаній, що глибоко спеціалізуються на 2–3 практиках.

• Бутіки зберегли свої позиції у загальному заліку та на передових позиціях у практиках.

• Мідл-сегмент поповнився новими компаніями завдяки активному маркетингу, системності та нішевій унікальності наданих послуг у найбільш затребуваних практиках: WCC, податковий консалтинг, судова практика, приватні клієнти, досудове врегулювання спорів/медіація.

• Перші 10 компаній закумулювали 45% доходу всього ринку, компанії на 11–50 позиціях — 45%, а інші — лише 10%.

• Дослідження охоплює все більшу кількість практик, що свідчить про поглиблення спеціалізації та диференціації в юридичній експертизі.

• Сукупний дохід юридичних компаній за 12 місяців скоротився в середньому на 8%, але дохід від окремих практик показав зростання. Найвищу дохідність мали: судова практика, захист бізнесу, податковий консалтинг. Залишилися стабільними: корпоративне право, банки та фінанси, сфера енергетики.

• Серед нових практик, які відкривали компанії у 2020 р., переважали: податкове право, практика приватних клієнтів, екоправо, медицина, GR, енергетика, комплаєнс, WCC.

• Скорочення маркетингового бюджету запланували 24% компаній, в основному це компанії з топ-сегменту.

Основними каналами просування юридичних компаній залишаються: публікації у ЗМІ, участь у профільних івентах, участь у рейтингах, просування сайтів.

(для перегляду натисніть на зображення)

Лідери ринку Таб Лідери ринку Таб9 Лідери ринку Таб2 Лідери ринку Таб3Лідери ринку Таб4Лідери ринку Таб5Лідери ринку Таб6Лідери ринку Таб7Лідери ринку Таб8Лідери ринку Таб10Топ 20 інхаузівТоп 15 ПартнерівТоп 10 політиків

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати