02 May 2023, 11:11

Лідери ринку. Рейтинг юридичних компаній — 2023

Олена Осмоловська
Олена Осмоловська «Юридична газета» генеральний директор, т.в.о. головного редактора


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Цей був важкий рік великої війни. Ми пережили багато болю та втрат і проживаємо все це зараз. Українська економіка скоротилася більш ніж на 35%, світова рецесія, адаптація до нових потреб клієнтів, релокейт бізнесу, міграційна криза вплинули на ринок. Але національний бізнес вкотре продемонстрував неабиякий характер, і коли шок минув, то почав ставати на ноги. Хоча з невтішними прогнозами, але вистояв. Компанії відновлювали роботу, забезпечували безпеку працівників, команди працювали, щоб донатити та тримати українську економіку, наростивши волонтерську та Pro bono діяльність. Яким буде подальший розвиток ринку? Все залежатиме від того, як юридичні компанії пройдуть цей складний час до нашої перемоги.

5 напрямків-01

(Для перегляду натисніть на зображення)

15 практик-01

Попри всі складнощі, ми дослідили досвід роботи 80 юридичних компаній ринку у воєнний рік. Хочу нагадати, що рейтингове дослідження вітчизняного ринку юридичних послуг вже має свою історію. Весь цей час ми аналізуємо зміни, що відбулися, визначаємо найбільші здобутки, оцінюємо фінансові показники та проєктну роботу юридичних компаній. А вони так само отримують можливість оцінити потенціал ринку, проаналізувати основні зміни. Рейтинг позиціює не лише найсильніших гравців-лідерів, але й мідлсегмент та невеликі за розміром компанії в окремих практиках. Цьогоріч через війну та її наслідки «ЮГ» змінила методологію дослідження, відмовившись від загального заліку та ранжування за місцями, запровадивши міжнародний підхід дослідження за окремими напрямами юридичної практики, де в кожній із запропонованих практик визначалися найкращі представники юридичного бізнесу. 

ЦП1

ЦП2

ЦП3

Головні принципи рейтингового дослідження — 2023:

 • Дослідження проводиться методом опитування (анкетування), моніторингу та аналізу відкритих джерел інформації, верифікації даних через систему YouControl.

 • Для участі в дослідженні потрібно було заповнити анкету та надіслати її на адресу представника редакції, який входить до складу оргкомітету. 

 • Редакція «Юридичної Газети» може самостійно включити юридичну компанію до рейтингу за такими критеріями: відгуки колег (саме вони будуть підставою для включення компанії в рейтингове дослідження), публічні угоди/судові спори, фінансовий результат компанії за даними YouControl. 

 • Фінансові та статистичні дані, надані компаніями в анкетах для дослідження, є достовірними. У випадках, коли учасники дослідження не надають повну базову інформацію для аналізу, оргкомітет дослідження самостійно здійснює експертну оцінку та визначає показники з відкритих баз даних та іншої інформації, отриманої з відкритих джерел, користуючись методом аналогії та порівняння даних. 

 • Дані про кількість юристів/партнерів практики, дохід від практики за опитуваний період, кейси/угоди використовуються для аналізу та є критеріями. Водночас ці дані надаються на умовах конфіденційності, не для публікації та не можуть бути передані третім особам.

 • Дотримання балансу між іміджевими та фінансовими критеріями ранжування. Щодо окремих позицій експертами виступили юридичні компанії, яким було запропоновано визначити та вказати колег із найвищою професійною репутацією в зазначених практиках.

ТОП-3 (вплив)

ТОП-3 репутація

За результатами дослідження було сформовано такі номінації:

 • «Лідери практик-2023» — дослідження за окремими напрямами юридичної практики, де в кожній із запропонованих практик визначалися найкращі представники юридичного бізнесу.

У практиках, залежно від кількості поданих анкет та кейсів загалом, були сформовані групи:

 • Лідери практики. Top positions — компанії, які набрали найбільшу кількість балів пропорційно до інших та отримали визнання колег у відповідних практиках.
 • Лідери практики. Провідні компанії. 
 • Рекомендовані компанії.
 • Лідери практики. Регіональні компанії

Всі компанії в зазначених номінаціях розташовані в алфавітному порядку.

       ТОП-15 ефективних менеджерів ТОП-10-new-01ТОП-20-02-01

Для перегляду натисніть на зображення

Методологія

Основні критерії ранжування компаній у номінації «Лідери практик»:

 • Найвагоміший показник, який впливав на підсумковий (50%), — це угоди/кейси/судові спори компаній. Тут враховувалися дохід від практики за опитуваний період, грошова оцінка, важливість/унікальність для ринку та розвитку практики, системність роботи в зазначеній практиці.

 • Критерій визнання та кросрекомендації колег — 40%. Підрахунок відбувається відповідно до кількості згадувань компанії у відповідях респондентів. Юридичні компанії отримали можливість в анкеті стати експертами та визначити колег із найвищою професійною репутацією в запропонованих практиках.

 • Позиція компанії в інших авторитетних міжнародних рейтингах — 10%.

П1

П2

П3

Кожен із зазначених критеріїв мав визначену шкалу балів. Кількісні показники переводилися в бали. Підсумкова оцінка (інтегрована) — це сума всіх кількісних показників. 

Для отримання додаткових даних і перевірки достовірності поданої інформації оргкомітет дослідження користувався системою YouControl — онлайн-сервісом перевірки компаній, — що стало додатковою гарантією об’єктивності інформації.

Підсумки дослідження 2022/2023 року

 • Великі гравці ринку зберегли своє лідерство за експертизою та вплив на ринку. Проте відчувається, що в найбільш затребуваних практиках юридичні компанії мідлсегменту наростили свою присутність і публічність. Особливо в тих практиках, які потребують особистої присутності в Україні (судова, кримінальна).

 • Бутики та галузеві лідери посилили свої позиції.

 • Мідлсегмент поповнився новими компаніями, які відчули можливості для зростання. 

 • Найвищу дохідність показали ІТ-право, трудова та кризові практики: захист бізнесу, кримінальна, судова, податкова практики, WCC. Залишилися стабільно перспективними агро, банківське, банкрутство, практика приватних клієнтів. Поменшало роботи в трансакційних практиках.

 • Серед нових практик і напрямів юридичної практики: міграційне, військове право, практика фіксації та відшкодування воєнних збитків, санкційні провадження. 

 • Основними каналами для просування юридичних компаній є: особисті зустрічі, участь у профільних івентах, публікації в бізнес-виданнях і профільних медіа, членство у профільних організаціях, просування власних сайтів та каналів.

Всі компанії в зазначених номінаціях розташовані в алфавітному порядку.

 Р1Р2

Р3Р4

Р5Р6

(Для перегляду натисніть на зображення)

Р7

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати