01 April 2014, 13:08

Конкурентоспроможність і ціноутворення в юридичному бізнесі

Як вони пов’язані?

Опубліковано в №14 (408)

Будь-який бізнес (зокрема юридичний) можна представити у вигляді умовної системи відносин, організованої за певними принципами таким чином, щоб приносити дохід своєму організатору і власнику.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Простіше кажучи, ця система відносин зводить разом продавців послуг (юристів) та їхніх клієнтів, готових платити за виконання професійних юридичних завдань у кваліфікований спосіб.

Інтелектуальний ресурс юристів посилює правові можливості юридичних і фізичних осіб, допомагає їм зберегти або отримати значні суми грошей у досудовому або судовому порядку.

Зокрема, потреба в кваліфікованому юридичному супроводі настільки сильна, що середні та великі підприємства воліють утримувати в штаті або окремих фахівців, або цілі юридичні відділи, незважаючи на те, що витрати, пов’язані з оплатою їхньої праці, лягають на собівартість продукції.

Фізичні особи, приватні підприємці та малі підприємства зазвичай не утримують штатних юристів і звертаються по їхні послуги у разі потреби. Залежно від макроекономічних і соціальних умов попит на юридичні послуги змінюється, що позначається на конкурентному середовищі.

«За сприятливих умов і зростаючих ринків клієнтури вистачає всім, але у випадку погіршення кон’юнктури конкуренція загострюється, і тоді юристам доводиться перейматися проблемами менеджменту та маркетингу, освоювати способи підвищення конкурентоспроможності», – коментує ситуацію на юридичному ринку російський доктор економічних наук, бізнес-консультант Вадим Галкін.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
1
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати