19 August 2021, 16:28

EVERLEGAL: від ідеї до реалізації

Опубліковано в №15 (745)

EVERLEGAL

Цього року ми святкуємо не тільки День Незалежності України, а й річницю функціонування українського юридичного ринку, адже його становлення відбувалося одночасно з розвитком ринкової економіки після розпаду Радянського Союзу. Відмінною рисою 90-х рр. була мала кількість юридичних фірм, які й формували ринок юридичних послуг. Сьогодні це вже не той блакитний океан, а висококонкурентне середовище, яке має свої тренди. Кожного року кількість нових гравців збільшується, і методи боротьби за клієнта, працівника та лідерські позиції на ринку стають все більш жорсткими та неочікуваними.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


EVERLEGAL — порівняно молода фірма на сучасному юрринку, яка за 6 років увійшла у TOP-15 найкращих фірм України, має 60 юристів і адвокатів у київському офісі та представників у регіонах, здобула багато юридичних нагород і стала піонером в інтеграції напряму сталого розвитку в бізнес. А почалося все з рішення двох партнерів, які спеціалізуються на судовій практиці, та двох партнерів по трансакційним питанням об’єднати зусилля та створити юридичну фірму як довгостроковий бізнес-проєкт. Початкова ідея була не створити нішеву фірму, а диверсифікувати бізнес та займатися проєктами клієнтів з різних індустрій та юрисдикцій.

28-Еверлігал

Зліва направо: партнери EVERLEGAL Андрій ПОРАЙКО, Олександр РУЖИЦЬКИЙ, Євгеній ДЕЙНЕКО

Про труднощі, які спіткали їх на початку, розповідає керуючий партнер EVERLEGAL Євгеній Дейнеко: «Як вже чинні власники бізнесу, ми зіткнулися з певними труднощами. По-перше, це формування клієнтської бази, оскільки з самого початку замовників було небагато. Але ми поставили собі мету в короткий строк здобути хороших, лояльних клієнтів. І завдяки важкій наполегливій праці та трохи везінню нам це вдалося. Вже у перший місяць ми стали сервіс-провайдером данської IT-компанії Unicorn.

По-друге, це формування команди. Спочатку у нас було тільки 4 партнери та 12 юристів, і нам як молодому бренду треба було позиціонувати себе як перспективне місце для юридичної кар'єри з відповідною корпоративною культурою. Головний меседж: ми шукали людей, які не йтимуть на саму вакансію, а матимуть бажання, в першу чергу, приєднатися до прогресивної компанії зі своїми цінностями та довгостроковими перспективами. Велику увагу приділяли й формуванню корпоративної культури з точки зору як HR-розвитку, так і виокремлення фірми серед інших. І останній момент — налагодження процесів у фірмі та їх масштабування.

 З цього всього можемо дійти висновку, що основні труднощі виникали у сфері менеджменту та просування фірми».

Залежно від зовнішніх чинників, юридичний ринок по-різному структурує бізнес та умови надання послуг. «Сміливо можна стверджувати, що почалася еволюція ринку юридичних послуг. Значущими стали технологічні зміни — поява ботів у Telegram та різних програм. Вже відомі приклади юрфірми, яка надає послуги виключно через Telegram-бот. Також є бот, під’єднаний до державних реєстрів, мобільний застосунок для швидкого виклику адвоката, бот-юрист, який допомагає реєструвати бізнес, тощо. Усе це свідчить про те, що набір шаблонних послуг автоматизується, але це не залишить юристів без роботи, адже саме вони заповнюють інформаційну базу ботів. Серед інших змін можна відмітити, що була удосконалена система виконання рішень у зв'язку зі створенням інституту приватного виконавця. Ця система сприяє гарантії й реалізації конституційного принципу у виконанні судових рішень в Україні. Запрацювали реєстри нерухомого майна, які почали синхронізуватись з іншими реєстрами та кадастрами», — зазначає партнер EVERLEGAL Андрій Порайко.

За цей час значно змінилось уявлення про те, як повинна відбуватись взаємодія між сервіс-провайдером та клієнтом. Усе почалося з того, що клієнтам потрібне було не тільки розв'язання конкретної проблеми, а й глибоке занурення у суть діяльності бізнесу та розуміння усіх процесів. Сьогодні найбільш привабливий тип відносин у горизонтальній парадигмі, коли створюються партнерства в єдиній екосистемі.

Партнер EVERLEGAL Андрій Оленюк додає: «Тепер ми стаємо ближчі з нашими клієнтами, бо саме в цій екосистемі обмінюємось досвідом, знаннями, корпоративною культурою та кадрами. Виходячи з цього, можна заявити, що юридичний бізнес стає більш орієнтованим на людину та довгострокове партнерство. До того ж, ми як фірма, яка започаткувала практику сталого розвитку, усвідомлюємо, що це вже не просто світовий тренд, а вибір відповідального бізнесу. Це стає більш важливим для клієнтів, вони хочуть бачити партнерів, які розділяють їх цінності з точки зору сталого бізнесу й ефективно отримують прибуток без шкоди для навколишнього середовища в широкому сенсі».

«Тому через 10 років ми можемо очікувати, що український юридичний ринок буде людино центричним та орієнтованим на принципи сталого розвитку. Бізнес буде функціонувати навколо людини та навколишнього середовища. Також сподіваємося, що через 10 років питання взаємодії та адаптації технологій та юристів буде вирішене, буде побудована система, коли саме технології працюватимуть на людину, і це сприятиме сталому веденню бізнесу, що, у свою чергу, зробить ринок більш привабливим для іноземних інвестицій», — додає Євгеній Дейнеко.

Партнер EVERLEGAL Олександр Ружицький зазначив, що через 10 років він бачить EVERLEGAL міжнародною компанією з офісами в інших юрисдикціях. А працівники, які приєднались до команди ще зі студентської лави, стануть партнерами фірми, і компанія буде твердо у рейтингу TOP-5 найкращих юрфірм України.

Кожен з нас творить свою історію. 30 років Незалежності України — це свято для кожного й про кожного з нас та день, який нагадує про непереборну жагу нашої нації до свободи. Уся команда EVERLEGAL вітає кожного українця зі святом та бажає натхнення й сил усім нам, аби разом будувати й прямувати у світле майбутнє нашої держави.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати