03 February 2021, 11:38

Домовитися з кожним. Стратегії переговорів, про які має знати юрист

Марина Савченко
Марина Савченко адвокат, учасник проєкту «Адвокат майбутнього»

Мистецтву переговорів ми вчимося з дитинства без будь-яких зусиль, коли нестримно прагнемо щось отримати. Навичка ведення переговорів укорінена в наше повсякденне життя, тож ми не замислюємося, наскільки часто ведемо дискусії у сімейних стосунках, з колегами чи клієнтами. Так склалося історично.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Переговори з’явилися у час, коли люди почали об’єднуватися в групи. Обмін продуктами та побутова взаємодія нерідко призводили до конфліктів, які спочатку розв’язувалися силою. З часом люди дійшли висновку, що спори й розбіжності вигідніше вирішувати словами, адже фізичне врегулювання суперечок несло руйнівну силу та поглиблювало конфлікти. І якщо озирнутися на історію, за десятки тисяч років людство здійснило прогрес у переговорному мистецтві — силовими методами конфлікти вирішуються все рідше. Хоча й зараз ми маємо велику кількість збройних конфліктів як світового масштабу, так і локального, та все ж частіше перемагає дипломатія.

Тобто навички переговорів і вирішення конфліктів мають усі люди з народження, і це значить, що домовитися можна з кожним. Водночас нас як професіоналів юриспруденції цікавить роль та участь юриста на рівні представлення інтересів клієнтів. Що є запорукою успішних переговорів? Спробуємо розібратися.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати