У сучасному світі юридична безпека відіграє провідну роль, адже прагнення клієнта юридичної фірми убезпечити себе і свій бізнес є не тільки цілком адекватним, але і поширеним. У сучасної компанії може не бути охорони, пожежної сигналізації, камер спостереження, але про юридичну безпеку там подумають насамперед. Юридична допомога необхідна не тільки при укладанні контрактів і в суді, але й у площині справляння податків, трудових відносин з працівниками тощо. З цього можна зробити висновок, що створення юридичної фірми – це чудовий спосіб заробити. На жаль, на практиці все набагато складніше.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Не секрет, що юридична фірма приносить дохід після набуття певного авторитету, який досить важко завоювати – особливо зараз – через низку причин.
По-перше, юридичних фірм багато, авторитетних серед них більш ніж достатньо, і виділитися з-поміж інших важко, навіть надаючи своїм клієнтам якісні послуги.
По-друге, до новачків ставляться з недовірою, тож задля того, щоб отримати клієнтів, доведеться попрацювати.
Та найнеприємніше у цьому всьому те, що напрацьований за довгі роки авторитет фірми можна втратити за один день у результаті однієї невдалої справи, не кажучи вже про постійні державні перевірки.
Зрозуміло, ніхто й не обіцяв, що буде легко, і якщо Вас, читачу, все ж таки зацікавила ця стаття, отже, Ви або вже розпочали власну юридичну справу, або принаймні прийняли для себе відповідальне рішення. Якщо Ви вже вирішили, в якій сфері будете надавати юридичні послуги, то, напевне, обрали ту, в якій менше конкуренції, так само, як і прибутку. І це правильно: ніколи не пізно розширитися, однак зробити це легше, заявивши про себе.
Формуємо команду
На щастя або на жаль, але той факт, що якість послуг сама по собі на Вас не спрацює у складній справі заохочення клієнтів, не звільняє Вас від необхідності набрати в команду висококласних фахівців. Низька якість юридичних послуг – насправді розкіш, яку на юридичному ринку можуть собі дозволити далеко не всі. Винятки становлять хіба що «рішали», які можуть надати своїм клієнтам так звані гарантії позитивного перебігу справи, а також ті, хто прийшов у професію «зняти вершки». Ця категорія юристів з’явилася на світ після сумнозвісної економічної кризи, коли завдяки охочим заробити на прибутковому юридичному бізнесі утворився демпінг. Можна, звісно, сперечатися про причинно-наслідковий зв’язок, але це все нюанси. Демпінг був, і були юристи, які прийшли у бізнес на декілька років. Вони зробили ставку на низьку ціну і почали позиціонувати це як свою конкурентну перевагу. Проблема заохочення клієнтів одразу вирішилася в обхід здобуття авторитету. Якість юридичних послуг у таких фірмах відповідала їхній собівартості. На всі питання з приводу такого принципу справедливості відповідь була: «А що Ви хотіли за такі гроші?». Проте на місці незадоволених клієнтів вакууму не виникало, відомо ж бо, що в нашій країні завжди знайдуться ті, хто прагне вирішити свої проблеми задарма, тож позиція у таких юристів була геніальною у своїй брутальності: «Не прийдете ви, прийдуть інші!». Тож працювали такі фахівці, поки «інші» не закінчувалися і про фірму не починала ширитися погана слава: її не просто не рекомендували, її послугами радили не користуватися.